Jeesus oli anarkistihippi joka vastusti jumalan tahtoa ja häpäisi jumalan kansan ja sitten kuoli ristillä rikostensa tähden kuten laki oli kirjoitettu.
Eli pelkkä kapinallinen anarkistirikollinen.
Miksi kristity kieltävät faktat???
3
65
Vastaukset
- täh?
Kannattaisiko sinun väitellä aiheesta tohtoriksi? Sinulla näyttäisi olevan hämmästyttävä tieto aiheesta, vai oliko tuo vain mielipide?
- filha
kai se on mun vuaro vaihteeks kysyä niitä toristeita... kerro missä kohden Jeesus vastusti Jumalan tahtoa? häpäisi Jumalan kansan? tai mitkä olivat hänen rikoksensa?
- pieru tappoi
Raamatussa kerrottu riehuminen temppelissä olisi varmasti riittänyt kuolemantuomioon juutalaisten silmissä.
Historiasta tiedetään tapaus, n. vuodelta 60 jKr, että kun roomalainen sotilas oli joko pieraissut tai pelkästään pyllistänyt Jerusalemin temppelialueella, tästä seurasi mellakka jossa kuoli satoja ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854640Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1773646Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.672083Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471084- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904