Mielummin pieni ja kireä

Anus siis, itsehän olen 140kg voimanostaja.
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lisää tämmösiä

Äänestä

Tuo on yleinen harhaluulo, mutta kireä aanus ei ole hyvä juttu. Sulkijalihasta pitää toki harjoittaa kuten mitä tahansa lihasta, mutta sitä pitää oppia sekä rentouttamaan ja jännittämään räjähtävällä voimalla. Voimaa, hermotusta ja kestävyyttä harjoitellaan sillai syklittäen ja tuloshakuisesti, niin isotkin munat mahtuu sisälle ja nautinto on taattu kaikille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joujou_kusipetterit kirjoitti:

Anus siis, itsehän olen 140kg voimanostaja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu