Eivätkö he ole jo näyttäneet halunsa ja kykynsä?
Olemme luisumassa pois siitä demokratiasta, mikä meillä ennen oli. Ei näytä kovin hyvältä tulevaisuus ton rosvokoplan &co käsissä.
Muistakaa, et päättäjämme ovat vannoneet valansa, joten kyllä heidät vastuudeen saadaan, jos me vain halutaan.
Sellainen yleislakko, vaikkapa pari kk, sillä pysähtyy Suomi, pistäis heidät sivuun ja palautetaan valta kansalle, eli siis meille joille se kuuluukin ja jotka tässä savotassa maksajia olemme.
Ei meidän ole pakko katsella tätä touhua, jos emme halua.
Maassa alkaa olemaan hiukan korjailemista. Kitketään ensin se korruptio veks.
Vihelletäänkö Coccareiden peli poikki?
6
<50
Vastaukset
- korruptio-kokoomus
Jos minusta on kiinni niin korruptio-kokkareet on historiaa.
- jeppsjoo
KOrruptio coccareet kaivaa TAAS omaa hautaansa.
Heillähän on pitkät kokemukset oppositiosta.
Eikä kyllä ihme. Kaadetaan toi omaan mahdottomuuteensa ja korttitaloihin rakennettu paska politiikka.
Ei tuota ole mikään PAKKO katsella. Vielä vähemmän hyväksyä.
Valitaan sinne päättäjiksi Suomalaisia, eikä mitään wannabe moniokansallisia paskoja.
Se on meidän oikeutemme ja myös velvollisuutemme.- "mummeli;;
Onhan se nyt kornia, että koko yhteiskunta on valjastettu pienen eliittijoukon ökyelättämiseen. Heille tungetaan verohelpotuksia, eläkkeitä, optioita ja ne...
"Hammaako Sauli kakkua" lisää ja lisää pullasuttua suuhun. Ja mikään ei riitä. Otetaan vielä velkaa EU rosvokapitalismin pönkittämiseen. Lisää Liliukselle ruunebergin torttua kitaan.
Suomesta loppuu vienti, kun ei anneta rosvoille rahaa. Suomesta loppuu duunarit, täytyy tuoda halpismamuja töihin...Ja tätä laulua on kuultu päivästä toiseen jo ainakin 5 vuotta. Samaan aikaan työttömien määrä kasvaa.
- omanlainen_tallaaja
Vanhasen aikana demokratia syöstiin viimeistään tuhoon sekä Euroopassa, että Suomessa. Kyllä Kokoomus pitäisi saada kitkettyä pois sellaisilta, jotka ei oikeasti äänestä tiedon perusteella, vaan jotka äänestelee jotain koska kaveri äänestää sitä tai koska joku lehti hehkuttaa jotain.
Ongelmana on se osa porukasta, jotka luulee porvarien menestymisen luovan menestystä Suomelle. Globaaliporvarius tulee kartelleja ja vastustaa kilpailun laajenemista. Jotenkin pitäisi näitä asioita selventää muuten kuin vain lippiksillä omenoille ja melooneille. - Kyllä kansa tietää!
Punikit ovaat yhteiskunnan syöpä. Tämän on osoittanut erityisesti SDP.
- 6+6+6
mutta ei oo se paavin katolilaisuuskaan suomeen sopivaa...ettei siitäkään mitaän tuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242022Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1341933Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101807Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561474Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341394Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5311103Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115921Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348894