voit olla varma että äänesi menee Rkp:n etujen valvomiseen ja että pakkoruotsi pysyy myös tulevaisuudessa kouluissamme.
Katainen, Lipponen, Arhinmäki
5
<50
Vastaukset
- På rigtigt!
Hienoa, heti äänestämään!
- Petosjytky haisee
Petosjytkyillä on samat kuluneet virret, jotka on jo läpimädiksi nähty.
Soini=Katainen, suomenruotsalainen, kokoomuslainen, loiseliitin etujen ajaja. - Arhinmäen
Petosjytky haisee kirjoitti:
Petosjytkyillä on samat kuluneet virret, jotka on jo läpimädiksi nähty.
Soini=Katainen, suomenruotsalainen, kokoomuslainen, loiseliitin etujen ajaja.poliittinen huipentuma jossa se sai pienimuotoisen siemensyöksyn tapahtui kun Katainen säälistä suostui ottamaan itkevän Arhinmäen hallitukseen sillä ehdolla että Arhinmäki ajaa kokoomuslaista politiikkaa ja se onkin ainoa lupaus vuosiin jonka Arhinmäki on pitänyt.
- Ei niin pun
Arhinmäen kirjoitti:
poliittinen huipentuma jossa se sai pienimuotoisen siemensyöksyn tapahtui kun Katainen säälistä suostui ottamaan itkevän Arhinmäen hallitukseen sillä ehdolla että Arhinmäki ajaa kokoomuslaista politiikkaa ja se onkin ainoa lupaus vuosiin jonka Arhinmäki on pitänyt.
Toivottavasti oli viimeinen petturuus mitä äänestäjät hänelle soivat,
kalliiksi tulee.
- M:sa
Pakkoruotsi voi pysyä mutta hurr'it veks, joku roti sentään asioiden tärkeydessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864