Rokotus narkolepsian syynä

Minä hukassa

Ovatkohan kaikki rokotuksen haitat keskittyneet vain pikkulapsiin? Eikö todellakaan ole havaittu mitään seurauksia aikuisilla, esim vanhoilla ihmisillä?

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikki paljastuu
    • kiitos rokotteista

      Mitähän rokotusta aloittaja nyt mahtaa tarkoittaa, rokotuksia on aika paljon... Itse voin vain todeta sen, että olen aina ottanut esim. kaikki riskiryhmäläisille ilmaiset influenssarokotukset, myös nämä possuversiot, einkä ole mitään narkolepsiaan viittaavaakaan huomannut. En tosin muitakaan sivuvaikutuksia sitä suunnilloeen päivän kestävää pientä pistoskohtakipua lukuunottamatta ja se on tullut opikeastaan kaikista rokotuksista.

      Niin pieniä ovat ongelmia saaneiden määrät kokonaisuudessaankin, että saatu suoja on paljon tärkeämpi juttu, ainakin meille riskiryhmäläisille.

      Kunhan vouhotatte, kun ei ole muutakaan tekemistä...

      • Vouhottamista?

      • ap.

        Tarkoitin kysymykselläni influenssarokotuksen "possuversiota". Osapontimena oli puhdas uteliaisuus: miksi narkolepsiatapaukset rajoittuisivat vain lapsiin. Olisiko muita haittavaikutuksia, keihin ne kohdistuvat ja millaisia ne ovat?
        Kohdallani perussyy on se, ettei puolisoni oudot psyykkiset oireet ole selvinneet lukuisista tutkimuslinjoista huolimatta. Tämä on epätoivoisen omaisen hortoilua tiedon viidakossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      1840
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1763
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1754
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      1437
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1382
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      486
      1008
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      960
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      907
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      237
      901
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      861
    Aihe