Eilinen MTV:n vaalitentti oli pohjanoteeraus

Toimittaja yritti hermostuttaa Timo Soinin typerillä kysymyksilään.

Ketään muuta presidenttiehdokasta ei ole kohdeltu näin ala-arvoisesti kuin Timo Soinia.

Taas kerran MTV osoitti asenteellisuutensa.
768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

niin oli, toimittaja tenttasi jonninjoutavia abortti kysymyksiä, sehän on timo soinin henkilökohtainen kanta, ehkä tässä uurnille mennään ja ääni menee soinille.

Kyllä Soinilta voi myös asiallisia kysymiksiä kysellä ja varmasti saa niihin asialliset vastaukset

Äänestä
  • minuakin ärsytti toimittajan asiattomuus, jankutti samaa tai sitten ei ymmärtänyt soinin vastauksia.
    mtv 3 vastustaa tunnetusti perussuomalaisia, mutta pätevän toimittajan tuisi kuitenkin olla puolueeton ja näyttää se myös haastattelussa

    jokaiseahan on tiedossa ketä mtv kannattaa, se on selvästi tulut toimittajien myötä julki

    Äänestä

toimittajalle tiedoksi, että rasismia esiintyy paljon myös demareissa, kokoomuksessa jne...

tomittajat antavat käsityksen, että vain perussuomalaisissa esiintyy rasismia.

joka puolueessa on rasisteja, mutta he pitävät suunsa tiukasti kiinni, siinä pelossa että heidän poliittinen uransa saisi negatiivisen käänteen

Äänestä
  • Se se vasta rasismia on kun tuodaan tummia ihmisiä tänne kylmään pohjoiseen
    turhautumaan.

    Äänestä

Kyllä, mutta kaikki tippuu Soinin laariin ... mitä enemmän mtv vi....ilee sitä enemmän äänestän perusuomalaisia.

Olen myös sitä mieltä ,että kuusi vuotta presidenttinä olisi katastrofi puolueelle.

Soinin tulee olla kansansa parissa ei suljettuna kolmeen linnaan, Manytnimeen ja pres.linnaan ja Naantaliin..

Joku turhempi presidentiksi..toivon minä.

Äänestä

Entä miten se liitty tämän palstan aiheeseen, joka on hallitus?

Äänestä

Voi käydä niin että Timo Soinia kansa äänetää laumoittain, voi tullakki ylltästys JYTKY voitto.
Tietnki kaikki haluaisi Soini PÄÄMINISTERIN tehtävään,
mutta muutos paine ja vaatimus on niin suuri kansan keskuudessa että kaikki äänestääki Timo Soinin presidentiksi !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nenä ruudussa kirjoitti:

Toimittaja yritti hermostuttaa Timo Soinin typerillä kysymyksilään.

Ketään muuta presidenttiehdokasta ei ole kohdeltu näin ala-arvoisesti kuin Timo Soinia.

Taas kerran MTV osoitti asenteellisuutensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu