"Minä uskon ihmiseen jumalana'
Taivaan ja maan uudelleen luojaan
(GMO:lla ja nanoteknologialla),
Ja antikristukseen, markkinavoimien poikaan, meidän herraamme
joka siittää ihmiset keinotekoisesti, kun eivät enää luonnollisesti lisäänny
Kärsi kansallisvaltioiden olemassaolosta,
mutta ei kuollut, eikä haudattu
Nousee kaikkien tietoisuuteen pörssiromahduksen jälkeisenä päivänä
Astuu ylös maailmanhallitukseen
Istuu Uuden maailmanjärjestyksen johtajan,
kaikkivaltiaan, oikealla puolella
ja on sieltä tuleva tuomitsemaan rasisteja ja nationalisteja,
protektionismin harjoittajia ja toisinajattelijoita
Ja pyhään suvaitsevaisuuteen,
pyhään monikansallisten yhtiöiden orjuuteen,
globaaliin G-pisteeseen,
synnilliseen elämään,
ruumiiden häpäisemiseen
sekä kuolemattomuuden tavoitteluun."
>>>>>
http://mirjaleenaisoaho.puheenvuoro.uusisuomi.fi/94527-globalistinen-uskontunnustus
GLOBALISTINEN USKONTUNNUSTUS
5
267
Vastaukset 5
- .
En oikein usko että siitä tulisi tällaista, jos ihmiset eri puolilla maailmaa saisivat siitä yhdessä päättää.
- kokemusta on
Tunnustat vain uskosi amerikkalaisen ryöstömurha poliisin nyrkin edessä ,ettet saisi sitä suuhun -- sillä uskonto = jeparin nyrkki suussani.
- saatanan_eu
eu:ssa on paikka 666 vapaana
- tahi
Tuon uskonnon tuominen joka asiaan on ,ei kivaa. Ei maailmaa voi tutkiskella sen perusteella millainen on sen pääuskonto.Sinun käsityksesi uskonnosta on väärä.
Jos ajattelemme aikaa ennen EU ta jolloin asuimme vielä Jukolassa (vapaassa itsenäisessä maassa jossa kuvittelimme olevamme turvassa kaikelta pahuudelta.)
niin mikä olisi silloin estänyt jotain harrastamasta sitä ns. oikeaa uskontoa. Kyllä
uskonto on jokaisen henkilökohtainen asia eikä sillä ollaanko EU ssa vai ei voikaan olla mitään vaikutusta uskonnon harjoittamiseen. Se että ollaan nyt EU ssa tahi liittovaltiossa tai missä niin eihän se saa määrätä henkilökohtaista uskoa.
Poliitikot ovat sanoneet että EU on maallemme ei talouspoliittinen vaan turvallispoliittinen ratkaisu. Mielestäni jokaisen uskontoaan harjoittavan on parempi puuhastella asiansa kanssa EU n lipun alla kuin ns itsenäisessä Jukolassa joka olisi joutunut ennemmin tai myöhemmin painostuksen kohteeksi.
Siis muun kuin EU n taholta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231024- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha589861- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646- 69644