Metrolehdessä uutinen että nuori nainen olisi raiskattu bussissa. Eilen olin lukevinani että kyseessä olisi ollut raiskausyritys, jonkun about 40-vuotiaan kännisen miehen toimesta.
Olkoon miten vaan, mutta onhan toi nyt jo aika ameerikan meininkiä. Jotenkin bussissa on aina tuntunut että siellä sitä on valvovan silmän alla.
No tällästä se on nykysuomessa.
Olkoon miten vaan, mutta onhan toi nyt jo aika ameerikan meininkiä. Jotenkin bussissa on aina tuntunut että siellä sitä on valvovan silmän alla.
No tällästä se on nykysuomessa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mautonta kähmiä tyttöstä bussissa, mutta varmasti kiihottavaa.
Joo.. ei tosiasiassa ole raiskauksen yrityksestä kysymys, vosu vain ylireagoi humalaisen huomionosoitukseen.
Eilen iltalehdessä oli kuvakin tästä raiskarista. Yksittäistapaus...
Oliko näitä "kylttyyrin rikastuttajia"??
Rasisti.....
Vähemmistöillä on oikeus noudattaa vähemmistöjen oikeuksia.
Kuuluu afroamerikkalaiseen kulttuuriin... Naisilla ei paljon arvoa ole.
Tätä se on nyt suomessakin, kun vähän jos uskaltaa kulttuurieroista puhua, leimataan rasistiseksi ja muukailaisvihaajaksi. Nyt hyssytellään ja peitellään tämän tummaihoisen raiskaajan naamaa, ettei vaan tulis paha mieli hänelle.
Suomalaistyötöstä sensijaan reivtellään kaikki irstaudet ja vähätellään tapahtunutta tytön vähäpukeisuudella ja lievällä raiskauksella jne jne. Varmaan tyttö itse ehdottelikin seksiä, tai niin ainakin raiskaaja varmaan luuli.
En tiedä, mutta rasismin pelossa tämä tekijä selviää tästä kuin koiraveräjästä, ja kohta on seuraava tyttö taas kierroksessa.
Phyi.
Maahan tulo ehtoihin olisi laitettava noille raiskaus kultturin edustajille pakko kastarointi. Kun ei osata tuota " asetta " käyttää luvallisesti se on tuomittava takavarikkoon yhteiskunnalle vaarallisena uhkan aiheuttajana.
Eihän sitä tyttöä kukaan auttanut kun olisi saanut heti RASISTIN leiman otsaan ja alettu "perus-suomalaiseksi "epäilemään.Kun kumminkin oli vain kyse YKSITTÄISTAPAUKSESTA ja tuo kulttuurin edustaja kumminkin oikeudessa tulee saamaan lieväntuomion monien lieventävien asiahaarojen vallitessa .
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/01/1479182
ratkaisu kaikkeen, kameravalvonta. eihän se mitään estä mutta voi lisätä yksinkertaisten ihmisten turvallisuudentunnetta kun vaikuttaa että jotain on tehty.
taitaa kaikesta huolimatta julkiset olla melko turvallisia omaan autoon verrattuna. kun kyllä kuolleista suurin osa tulee henkilöautoliikenteestä. voisko niihinkin pistää kamerat, niiden gps-vakoilulaitteiden ja alkolukkojen rinnalle?
Valvontakamerat pakollisiksi busseihin.
Ei tuo isoveliyhteiskunta ole mikään ratkaisu vaikka valvontakameroita tungetaisikin aina ihmisten makuuhuoneisiin asti. Ratkaisu on maasta käännytys ja sitä ennen kemiallinen kastraatio Suomessa.
no nehän on kaikki samannäkösiä, miten niitä nyt toisistaan vois kuvista tunnistaa. Ja mitä sitte vaikka tunnistettaski, päätä vähän voitas jossain vastaanottokeskuksessa silitellä ja pahotella kun teillä siellä omassa kotimaassanne on se sotatilannekin ollu 28 vuotta sitten.... on niin traumaattinen lapsuus ollu että kyllähän siinä nyt vähiinpukeutunut tyttö väkisin tulee raiskatuksi. Puolittainhan se on niin että mitäs ei käyttänyt pilkkihaalareita tai muuta haarniskaan verrattavaa vaatetusta tuo tyttö.
Somali khat-päissään raiskasi alaikäisen avuttoman ja puolustuskyvyttömän pikkutytön bussissa, sairasta!
"EB on siististi cool"