45-vuotiaalla varkautelaisnaisella 14 kahvipakettia hameen alla.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011815093855_uu.shtml
sen lisäksi 4 öljykannua ja jotain muuta pienempää tavaraa.
:)
14 kahvipakettia hameen alla
24
116
Vastaukset
- Vähän munia kottiin
Haai sie hyvää ystävä ! Vähän mie tässä näin ROUDAAAn munia kottiin piäin.
- Tri.Sorbus
Iso röntyskä Huldalla.
- sajamaova
´´ja jotain muuta pienempää tavaraa.´´
kuten saunatuoksuja ja makeisia! :D
mistä tulikin mieleeni että, käyköhän mustalaiset saunassakin ne hameet päällä? :D - Tosi on
Tulikohan kirjoitusvirhe piti olla naisvaras raskaassa rahtihameessa saaliineen.
- Tosimies.
Olettaen varasta romaniksi niin syyllistyyko valtio kanssarikokseen maksamalla heille hamerahaa?
- Tosi on
Kyllä avunannosta rikolliseen toimintaan sanoo laki.
- 3456346
Muuten ihan normi juttu mutta tuo kommentti pani mietteliääksi.
"Pohjois-Savon poliisi tiedotti tiistaina poikkeuksellisesta varkaustapauksesta."
Mikä tuossa on poikkeuksellista?- Tapaus kerralla.
Täällä päin oli tapaus, kun hameen alta löytyi neljä moottorisahaa.
- HYVÄ ME NORMAALIT!!!
´´Mikä tuossa on poikkeuksellista?´´
no se että NORMAALIT kantaSuomalaiset eivät ole noin röyhkeitä varkaita kuin nuo Mustalaiset! :) - Taas sensuuria
Kaikki pisteet nollaantuu. Kukahan idiootti siellä noitakin nollailee.
- viistöistä
Kyllä rouvalla täytyy olla vahvat reidet :D
- Veijo Untamo Hagert
Nyt Biaudet hommiin ja heti! Tällainen vähemmistöön kohdistuva huutelu on saatava kuriin. Kyseessä yksittäistapaus, Romaniväestö on rehellisyyden ja lainkuuliaisuuden perikuva, joka rikastuttaa kulttuurillaan suomalaisia kylänraitteja.
Elämämme olisi synkkää ja yksitoikkoista ilman monikulttuurisuutta, joka on päiviemme valo!!!! Turvat tukkoon ja heti!!!!! - niiles-jouni
Juu, "kulttuuripussin" täyttöpäivä JOKA PÄIVÄ, niin se on "kansallispukuisten kulttuurissa".....
- Valkolainen stadista
MIKSIII OVET EIII AUKENE MEILLEEEE,,,,ONKO ROTUMME SYYTÄ TÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ
http://www.youtube.com/watch?v=urxhGLQR6rM - manne-
Onko sitä pakko varastaa kerralla noin isoa määrää,
voisihan sitä käydä useammin lastaamassa, ettei hameet aina repee? - Jussuf(se juuri)
Kuka sanoi että kyseessä on Romani ?
Luultavasti kyseessä oli jonkun Maajussin Vaimo. Persu luultavasti
Tukiaisia hakemassa.- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Minä sanoin. Haluatko, että tulen kertomaan sen sinulle henkilökohtaisesti ?
- iIkivaltaa
Muuta hauskaa marketissa
http://www.youtube.com/watch?v=MAa9r9453Co - mannet_kiinni
olikohan se mannekiini ??
- Missä kulkee raja
Moni kaupias ei saisi päästää kuin yhdenromaanin kerralla sisälle ja on varmaan oikeutteua toimintaa minun mielestä koska olen itsekin nähnyt että kun kaupan sisään tullaan niin koko sakki hajaantuu ja 5min kaupassa mitään ei osteta ja kiireellä poistutaan kun myyjä menee kyselee että voinko auttaa .
Vaikka ajattelit antaa portti kiellon niille jotka syylistyvät varastamiseen niin sekään ei käy suomentasaarvon nimissä koska niillä on oikeus tulla kauppaan ja sinut tuomitaan sakkoihin ja korvauksia maksamaan niille syrjinnästä vaikka yrität puolustaa omaa omaisuutta kun ole yrittäjä.
Osa romaaneistahan on ihan rehellisiä mutta aika paljon on niitä jotka paskan vertaa välitä
- aoalala
´´Muuta hauskaa marketissa´´
HÄRREGYYD siellähän skeitattiin SISÄTILOISSA AIVAN JÄRKYTTÄVÄÄ RASISMIA! terveisin Eva Biaudet! :D - kerrankin
Karpolla on asiaa
http://www.youtube.com/watch?v=XZB8cgPsao4 - matkailija
Ulkomailla tapahtunutta
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GtailsAamUA
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899