Fasistinen ylläpito sensuroi viestit joissa paljastettiin sananavapaussankari Manningin kidutus erään fasistivallan tyrmässä. Onko tämä normaalia toimintaa ja maan tapa?
Bradley Manning ei unohdu!
11
154
Vastaukset
- Bradleyinwater
Bradlet on rikollinen ja sellaiset vangitaan. Aivan kuten oikeis määrää. Alas Bradley ja wikileaks aiheuttavat vain lisää väkivaltaa tyhmällä toiminnallaan.
- No pianhan
täällä Suomessa meitä valvotaan aivan uudella tehokkuudella.
"Stasi-laki tulossa eduskunnan hyväksyttäväksi
Eduskunnan käsittelyyn on piakkoin tulossa lakimuutos, joka sallisi poliisille jälleen uuden rekisterin. Tällä kertaa rehellisiä ihmisiä varten. Tarkoituksena on merkitä tietokantaan, jos joku on poliisin mielestä "epäilyttävä".
http://hautakangas.puheenvuoro.uusisuomi.fi/94617-stasi-laki-tulossa-eduskunnan-hyväksyttäväksi
- Drow the list
Tällä palstalla varmasti riittää niitä listalle merkattavia jos sinne tullaan lisäämään kaikki epäilyttävät hihhulit...
- Orwell-USA
USA elää Orwellin vuotta 1984. Sitä ei naamioi se että juutalaisten afrosätkynukke Obama käyttää rotuansioilla saatua Nobelia valtuutuksena öljysotien lietsontaan ja aloitukseen.
Missä on "freedom of speech & conscience"?:
http://graphics8.nytimes.com/packages/pdf/politics/20110302-manning.pdf - santabuuk
Orwell-USA kirjoitti:
USA elää Orwellin vuotta 1984. Sitä ei naamioi se että juutalaisten afrosätkynukke Obama käyttää rotuansioilla saatua Nobelia valtuutuksena öljysotien lietsontaan ja aloitukseen.
Missä on "freedom of speech & conscience"?:
http://graphics8.nytimes.com/packages/pdf/politics/20110302-manning.pdfsiehän puhut yhtä paranoidia skeidaa kuin timothy mcveikki.
ootko jo tilannut apulantaa? - SUOMEN KANSA
Orwell-USA kirjoitti:
USA elää Orwellin vuotta 1984. Sitä ei naamioi se että juutalaisten afrosätkynukke Obama käyttää rotuansioilla saatua Nobelia valtuutuksena öljysotien lietsontaan ja aloitukseen.
Missä on "freedom of speech & conscience"?:
http://graphics8.nytimes.com/packages/pdf/politics/20110302-manning.pdfBraey Manningin tuomitseminen on rikos ihmisyyttä vastaan. USA on ihmiskunnan hylkiö jos se rankaisee sankaria sotarikoksen paljastamisesta.
- Manning USA:n toivo
SUOMEN KANSA kirjoitti:
Braey Manningin tuomitseminen on rikos ihmisyyttä vastaan. USA on ihmiskunnan hylkiö jos se rankaisee sankaria sotarikoksen paljastamisesta.
USA:n diktatuurivaltio on johtamassa maan tuhoon. Loputon automatiosoitu siviilien tuhoaminen ympäri maailmaa on syönyt kansakunnan sielun ontoksi. Bradley Manning ja Edward Snowden ovat pieni merkki omantunnon heräämisestä.
- Edelläkävijät
Manning USA:n toivo kirjoitti:
USA:n diktatuurivaltio on johtamassa maan tuhoon. Loputon automatiosoitu siviilien tuhoaminen ympäri maailmaa on syönyt kansakunnan sielun ontoksi. Bradley Manning ja Edward Snowden ovat pieni merkki omantunnon heräämisestä.
Älä unohda Kentiä. Jos häntä ei aikoinaan olisi pidätetty lukuisten diplomaattisähkeiden kanssa, hän olisi saattanut onnistua vaikuttamaan USA:n presidentinvaaleihin julkistamalla ne ja USA ei olisi lähtenyt sotaan lainkaan.
Tai Ellsbergiä, jonka paljastukset, kuuluisat "Pentagonin Paperit", osoittivat Yhdysvaltojen olevan häviämässä ja siten sai julkisen mielipiteen kääntymään Vietnamin sotaa vastaan.
Siksi Chelsea Manning on hienossa seurassa.
- Ja taas
On jostain syystä KAPIS suljettuna, ainoa oikea anarkistilehti, se jossa on laajalti historiaakin.
- askdokfdkp
Suomen SETA vinkuu siitä, että muistavathan kaikki nyt varmasti kunnioittaa tuomitun rikollisen muuttunutta sukupuoli-identiteettiä... Hyvin menee.
- isuhfsuifsdim
Varmasti tämäkin yrittää kalastella säälipisteitä vetoamalla siihen miten kurjaa hänen elämänsä väärässä sukupuolessa on ollut, miten muka voisi olla yhteensattumaa että juuri samaan aikaan tekee mieli tulla kaapista ulos kun on vankeustuomio pamahtamassa päälle. Tunnen itse useita transsukupuolisia henkilöitä, jotka ovat syyllistyneet vakaviin väkivallantekoihin, ja jokaikinen heistä on käyttänyt puolustuksena sitä, että transsukupuolisuus on tehnyt heidän elämästään vaikeaa ja heitä pitää ymmärtää. Se ei saa olla mikään peruste minkään tuomion lieventämiselle oikeusvaltiossa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961367Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431119Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43823- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21700- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20640Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617