pakukuskit amiksen käyneitä audikuskit työsuhde-etuus

pellehermannit

Moottoritiellä näkee näitä paku-kuskeja, jotka yrittää revitellä dieselipakuilla ohi nopeampien autojen, nehän on näitä amiksen käyneitä, joita ärsyttää joku paremmin koulutettu, paremmala kärrylllä ajava kuski. Monetki näistä paku-kuskeita on jonkun toisen palveluksessa ja sen firman nimi saattaa olla pakun kyljessä- arvatkaapa, ostanko tällaisen friman palveluja, jota joku pilaa yleisellä paikalla huonolla liikennekulttuurilla, sellainen käytös kertoo, ettei se tyyppi oo hääppönen omassa ammatissakaan, jos ei osaa noudattaa hyivä käytöstapoja liikenteessä.

Toinen säälittävä ryhmä on audi- ja volvotyypit, jotka on saanu työsuhde-etuna auton, on sitten otettu pikkusen kalliimpi auto, ei sitä tavallista volkkaria, ooppelia tai muuta keskihintaista työsuhdeautoa, koska halutaan näyttää menestyvältä vaikka todellisuudessa ovat vaan "kiertäviä mustekynäkauppiaita"(kouluus merkonoomi), heidänkin ajotyylinsä on aggressiivinen ja stressaava.

On se kovaa tuo näyttämisen halu tuolla liikenteessä samalla kun riskeerataan muiden henki mm. ohittamalla motarilla vaikka näkyvyys ois nolla, ajetaan takapuolessa kiinni, jos ajat sallittua nopeutta. Nää vanhan kansa laukkuryssät tunnistaa siitä, että auto on farmarimallia-siis se malli, jonne saa sen myytävän kaman, jota lähtee sitten kaupittelemaan ympäri Suomea. Tunnustakaa pojat pois vaan, ette oo 100% omalla rahalla ostanu autojanne vaikka naapurilel niin esitättekin.

4

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kulissit pystyssä

      "kiertäviä mustekynäkauppiaita"

      Heh, naulan kantaan...tässä taannoin kaksi lipevää kaveria kävi kaupustelemasa jotain helkkarin saippua-automaattia...kurvasivat pihaan reteesti A6 farmarilla.

      Mutta asenne ja kulkupeli eivät johtaneet sopimukseen, joten se siitä...

    • hyvää mainosta

      Näkeehän sen siitä ettei paku oma ole kun kaikki kulmat on rutussa ja kyljetkin.
      Viime kesänä "tapasin" Hämeenlinnaväylällä tällaisen koheltaja kuskin useampana päivänä. Sähköliikkeen mainokset oli kissankorkuisilla kirjaimilla ja kolli kohelsi motarilla kuin formuloissa. En laita firman nimeä mutta auto oli Opel Vivaro.

      • siltä näyttää

        Niinpä.


    • Sinisalo

      Sitten on nää lippispäät, jotka ajaa Isolla korotetulla Sprintterillä, jossa on jotain moottoriurheiluun viittaavia tarroja kyljissä, jälkiasennus-xenonit, teholastu ja tehdään raksahommia joko omiin nimiin toiminimellä tai renkinä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      1740
    2. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1730
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1650
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1418
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1376
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      477
      951
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      941
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      898
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      298
      877
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      826
    Aihe