Kakkonen on ehdoton valinta. Kokeile kakkosta! Haluamme presidentin, joka ei edusta rahavaltaa. Siis presidentin, joka on konkreettisesti p e r s e auki. Kakkonen on silloin mielenkiintomme kohde.
Pidätkö kakkosesta?
29
135
Vastaukset
- hermafrodiitti
Hauska perustelu, mutta äänestän heteroa
- mitä vaihtoehtoja
Jos tykkää enempi ykkösestä, on pakko äänestää naista, hyi hitto.
- Vertailu kannattaa
Tasa-arvon aikana pitää suosia sekä ykköstä että kakkosta.
- suom.työläinen
Jos Niinistö on ykkösenä toiselle kierrokselle lähdettäessä, niin äänestän kakkosta olkootpa kuka hyvänsä, lukuunottamatta biupauta.
- Sama juttu mutta
Arhinmäki on myös poissa laskuista petettyään äänestäjänsä viime vaaleissa ja siksi että spämmää itseään täällä koko ajan.
- kakkostaidetta
Sama juttu mutta kirjoitti:
Arhinmäki on myös poissa laskuista petettyään äänestäjänsä viime vaaleissa ja siksi että spämmää itseään täällä koko ajan.
Joo näin on. Se on itse Arhinmäki, joka kuulemma suosii sosiaalista mediaa. Sen sijaan Haavisto on palkannut nettiin meitä taiteilijoita
111111222
11111112
111211121112
111222222222
111211121112
11111112
111111222
- hämmennys..
öööö...en tiedä mitä sanoa
- " "
Puhtaus on a ja o.
En pidä kakkasesta.- Hopotihoo
Ensin pitää penslata suoli. Siitä sitten vaan.
- Hymypoika
Minä olen aina ollut sitä mieltä,että kakkonen on ykkönen!
- Sattumaako?
Onpas sattunut sopiva numero!
Vai onko joku virkamies kerrankin osoittanut huumorintajua? - hyiiiiiii
Kyllä tämän pressanvaalin jälkeen jokainen mummelikin tietää, mitä tarkoittaa kakkonen.
- huh huh
Vaalit ovat vakava asia, mutta pieni huumori piristää aina
- luistavat kelit
Toivon hyvin luistavaa vaalipäivää kakkoselle
- kakkonen on ykkönen
kakkosia ei saa karkoittaa suomesta!
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194715480214/artikkeli/kho kumosi iranilaisen homomiehen kaannytyksen vainon vaara selvitettava.html - hiukan vaan
Kakkonen on erilainen numero
- tyththt
´´Arhinmäki on myös poissa laskuista petettyään äänestäjänsä viime vaaleissa ja siksi että spämmää itseään täällä koko ajan.´´
joo tuon inhottavan spämmäyksen takia ei tulisi mieleenkään äänestää Arhinmäkeä! - jesus diaz
Kakkonen on kakkonen ja kolmonen on viitonen. Ykkönen on kuutonen.
- kysymys
Miksi sitä kutsutaan kakkoseksi?
- hy1 hyi
Kakkanen kakkonen
- Jomppe.
Kaikki vääntää vitsiä vaan kakkosesta. Miksi ykkösestä ei tehdä pilaa?
- miettimisen aihe
No väännän torttua lähes joka päivä, mieti sitä
- dorddu
miettimisen aihe kirjoitti:
No väännän torttua lähes joka päivä, mieti sitä
Ole syönyt torttuaq .
- Perussetti
miettimisen aihe kirjoitti:
No väännän torttua lähes joka päivä, mieti sitä
Mää saan torttua joka päivä. Ei siis kakkonen ei kiinnosta.
- Usko Eevertti Luttin
Pidän kakkosesta ja virtakäyttöisestä ketusta. Herran siunausta teille.
- Kakkosta mulle
H-hetki lähenee. Nyt tekee mieli kakkosta.
- Jäykällä kynällä
Tänään tuherran kakkosta pienessä kopissa. Jäykällä kynällä jyystän.
- pienessä kopissa
Paksulla pensiilillä kakkosta jyystin pienessä kopissa
- Tehdään juna
Tehdään juna. Hyppää sinäkin Haaviston vaalijunaan! Kaikki mukaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875