20 vuotta olen jankannut samoilla painoilla. Ei vitunkillit tässä ole mitään järkeä. Roinaamaan en ala vaikka aseella uhattais. Lakko siis päälle, ei salia, katotaan miten roppa reagoi.
Bodylakko
4
<50
Vastaukset
- Ranëeö
Mitä jos vetäisit puolen vuoden voimanostokuurin?
- suht vahva
Joo kyllähän ne painot rupeaa junnaamaan jossain vaiheessa kaikilla. Lyhyemmät sarjat ja isommat painot voivat itseasiassa olla avain isompiin lihaksiin pitkässä juoksussa. Tosin jossain vaiheessa tulee vaan piste jolloin ns. luonnollisen kasvun yläraja alkaa olla käsillä. Siihen päättyy natun kehitys, ainakin itsellä kävi niin. En kyllä ole ollut koskaan mikään lihaskasvun ihmelapsi mutta voima tarttuu helkkarin hyvin suhteelliseen kapeaan varteen. Ehkä parempi niin.
- terve++
Teeppä jotain muuta jossa punttien nosto on oheishommaa ja samalla keskityt todelliseen harrastamiseen etkä pään tylsistymiseen joka kerta salilla,tarkoitan siis harrastusta jossa voima on plussaa mutta ei se itseistarkoitus,itsellä ainakin homma muuttui mielekkääksi kun aloin harrastamaan erästä lajia jossa voima on plussaa,muuten olisin vain sohvan pohjalla kun punttien kolistelu yksistään on niin perseestä, juurikin kun rauta ei enää enempää nouse ja ikä painaa päälle.
- ....................
niinpä niin joo ikähän se taas kaiken syy on... huoh.
kyllä se kehitys pysähtelee niillä nuoremmillakin jos ei mitään
muutosta asioihin tehdä. terve mies kehittyy aina jotenkin kun
tekee muutoksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16912833
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454780Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392788Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1201955Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1111706Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361471