Yhä useampi pitää Saulia mitäänsanomattomana

ja viimeinen vaaliväittely vahvisti vain tätä kuvaa. Niinistön ns. karisma on suuri kupla joka on jo alkanut puhjeta. Niinpä Niinistön kannatus alkaa lähestyä Kokoomuksen nykykannatusta.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sauli urisee maagisia latteuksia joista pirukaan ei ota selvää joten päästetään mies jo eläkkeelle muistelmiaan kirjoittamaan...Voin jo nähdäkin Saulin konjakkilasi kädessään esittämässä poliittisia tilannekatsauksia tulevina vuosina tiedoitusvälineille...

Äänestä

Niinistöhän näyttää korttinsa vasta pelin päätyttyä. Niinistöllä on aina ketunhäntä kainalossa. Näin on!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stankovic kirjoitti:

ja viimeinen vaaliväittely vahvisti vain tätä kuvaa. Niinistön ns. karisma on suuri kupla joka on jo alkanut puhjeta. Niinpä Niinistön kannatus alkaa lähestyä Kokoomuksen nykykannatusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu