puhuu järkeä ja harvinaisen viisas mies, tuommoisen kun saisimme pää- tai valtionvarainministeriksi. Puhui taas tänä aamuna asiaa suomalaisten päättäjien ja virkamiesten holtittomasta rahankäytöstä.
Kalle Isokallio
6
76
Vastaukset
- hävetkää..
kaikkia virkoja on perustettu ,mutta yksi puuttuu.
rohkea rahakirstunvartia joka uskaltaa ja saa tutkia elittien palkat ja eläkkeet.
ON NIIN RÄIKEÄÄ VARAINSIIRTO HERROJEN KUKKAROON ,ETTÄ EI MITÄÄNRAJAA
yritykset on huonossa hapessa mutta herrat ei anna periksi omissa palkoissa
KAIKKI TÄMÄ ILJETYS ON SUOMENRAJOJEN SISÄLLÄ
SILLOIN SUOMEN LAEN KOURA ON YLLETTÄVÄ KAIKKIN
muilta kylmästi pienet eläkekertymät LEIKATTIIN kymmenienvuosienkertymä
SAMA ON OLTAVA MYÖS SUPER_RIKKAILLEKIN LEIKKURI KYLMÄSTI HEILUMAAN.
POLITIKOT NOSTAA VAAN VEROJA MUTTA EI LEIKATA YLISUURIA PALKKOJA
miten ihmeessä muiden pitää tulla vähällä toimeen ?
siinkin kaikki tulee vetävänkäteen kaikki hyytyy paikalleen. - hirviöitävoiolla
Tässä on varmaan kirjoitushirviö, pitäisi olla Kalle Isokallo, eikä isokallio.
- viraatomat miehet
esimerkki oli tänään hyvä Helsingin kaupungin korkein johtaja jos tuhlaa 1,5 miljoonaa euroa niin se ei hänen mukaan ole keltään pois!!!!!!!
Sama peli ympäristönsuojelussa, rahaa menee mutta mitään ei saada aikaan,
nyt vasta huomattu itämeren suurin kuormittaja tää Venäläinen lannoitetehdas-
Taitaa nää ympristösuojeluvirkamiehet olla poliittisesti valittuja pellejä vailla ammattitaitoa.
Suomessa on aivan liikaa byrokraatteja jotka nostavat kohtuuttomasti elämisen hintaa täällä.
Minua ihmetyttää nämä rakennusmääräykset täällä, esim ok talossa saunaan päästävä rullatuolilla. Silti rakennustarkastajat hyväksyvättäysin sutta ja sekundaa kun lukee lehdistä uusien asuntojen rakennusvirheistä. Tuntuu siltä että rakennustarkastajat ova ammattitaidottomia tai sitten lahjottuja.
mielestäni heillä pitäisi olla vastuu myös työstään. - voeveikkonen
irvokainta on että eläkefirmat johtajat ei tajuakaan omista palkoista kuin suuret ne on.
sitten lyödään raipaa työntekijöihiin pitää joustaa eläkeelle pääsy karkaa kokonaan käsistä.
moni politikko ajaa samaa asiaa. syylisiä on kansa . - kaikkimukana
äänestetään sellainen pressa että hän antaa asialle potkua.
- paljonaikaan
arhinmäki oiva asian ajaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1367177Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1254971L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa674336TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153483Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242291Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3011773Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä231545- 671485
Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91459Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581448