lähi-ITÄKESKUS TÄNÄÄNKIN

Menehän yhdeksi iltapäiväksi Helsingin Itäkeskukseen ja KATSO ympärillesi ja mitä näetkään .Pelkkiä maahanmuutajia ilman työtä viettämässä LAATUAIKAA .Miesten keski-ikä n 30v ja kännykät korvassa jutustelemessa mukavia. OVATKO he KAIKKI työnhakumatkalla- vapaapäivällä työstä tai menossa/tulossa koulutukseen.Laatuajan jälkeen poistutaan autohallista uudehkoilla 05-10 vuosimallin autoilla ehkä kotiin. EHKÄ näistä ihmisten näkemyksistä TULEE sanonta" maahanmuuton ryöstäytymisestä " Ps ERI maininnan ansaitsevat naispuoliset "laatuajan" viettäjät ko.paikassa mutta siitä sitten jälkeenpäin
16144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

ei taida hermo kestää mennä sinne mamujen ostosparatiisiin

Äänestä

Mistä tiedät miten yrittäjä aikansa jakaa? Joskus pitää tehdä pitkää päivää ja välillä voi käyttää aikaansa vaikka ideointiin kesdellä päivää. Se on sitä yrittäjän vapautta.

Äänestä

Siis" yrittäjät" jotka ovat KELASSA" yrittämässä" ??? Ajankäyttöstä en tiedä mutta silmäni näkevät ko."yrittäjien" ajankäytön. Jos tuollaisella " yrittämisellä" voi Suomessa elää ja ajella uudehkoilla autoilla niin KAIKKIEN kannattaa alkaa " yrittäjiksi"

Äänestä
  • Työttömyysturvalain työssäoloehdon pohjalta määrittyvä minimipalkan taso oli viime vuonna 1071 euroa kuussa. Sen alle jäävien jatkolupaa TE-toimisto ei puolla.

    Äänestä

juuri näin

Äänestä

Sama juttu on Turussa, varissuolla. Vetelehditään päivät pitkät, kait sitä tietysti jotakin yritetään, mm. nostaa erillaisia korvauksia mihin ei oikeuttakaan. Helppoa rahaa, mitä sitä turhaan kieltä oppimaan ja töihin....

Äänestä

Jaahas jokunen pitsa yrittäjähän OLI Tampereellakin kunnes "sukulaiset" POLTTIVAT lettubaarin.

Äänestä
  • mitäh..

    Äänestä

Meillähän tosin on kauhea työvoimapula täällä Suomessa, mutta onneksi meille on hankittu n.s. reservityöläisiä, jotka itseään säästämättä valvovat KAUPPAKESKUKSISSA ettei työvoimapula pääse lisääntymään.

Äänestä

kukas senkin mestan vuokran maksaa ei kai sheikki....no SuPo varmaankin tietää ?????????

Äänestä

mitääääh sheikkejä Itiksessä ??

Äänestä

jAHAS VAI NIINKÖ ON

Äänestä

Koska nyt on perjantai-ilta, siirtyy tämä lorviva porukka Varissuolta Turun keskustaan. Siellä notkutaan torinkulmilla tai mennään halvimpaan diskoon pummaamaan suomalaisilta naisilta rahaa/pers.että.

Äänestä

ja tästä kaikesta saamme kiittää Tawjaa ja Bidee-Eevaa

Äänestä

"Toinen uusista ilmiöistä on ihonväriltään tummien naisten ilmestyminen Suomen prostituutiomarkkinoille. Kaksi vuotta sitten Norjaan tulleen seksinmyyntikiellon jälkimainingeissa uumoiltiin, että sikäläiset prostituoidut ulottavat verkostonsa myös Suomeen. Niinikään arvioitiin, että Norjan ja Ruotsin sijasta kaukomaiden prostituoidut löytävät tiensä suomalaisille prostituutiomarkkinoille.

Poliisin arvelut ovat sittemmin osoittautuneet oikeiksi. Kun Suomessa tavatut ilotytöt olivat pitkään virolaisia ja venäläistaustaisia ja tummahipiäiset palvelustensa tarjoajat olivat poikkeus, nyttemmin suuri osa ilotytöistä tulee esimerkiksi Kuubasta, Jamaikalta tai Afrikan maista."

Äänestä

maailma pelastuu, voi k...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


lähi-ITÄKESKUS kirjoitti:

Menehän yhdeksi iltapäiväksi Helsingin Itäkeskukseen ja KATSO ympärillesi ja mitä näetkään .Pelkkiä maahanmuutajia ilman työtä viettämässä LAATUAIKAA .Miesten keski-ikä n 30v ja kännykät korvassa jutustelemessa mukavia. OVATKO he KAIKKI työnhakumatkalla- vapaapäivällä työstä tai menossa/tulossa koulutukseen.Laatuajan jälkeen poistutaan autohallista uudehkoilla 05-10 vuosimallin autoilla ehkä kotiin. EHKÄ näistä ihmisten näkemyksistä TULEE sanonta" maahanmuuton ryöstäytymisestä " Ps ERI maininnan ansaitsevat naispuoliset "laatuajan" viettäjät ko.paikassa mutta siitä sitten jälkeenpäin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu