miten voi olla mahdollista että verkostomarkkinoitsijat ovat täysin pers aukisia vaikka bisnekset kuulemma luistaa ihan mahtavasti ?
aina kun kysyy että miten myyntihommat sujuu niin vastaus on että menee mahtavasti liity sinäkin mukaan, kuitenkin kaikki nämä tuntemani verkostoitsijat ovat ihan rahattomia joten miten tällaien yhtälö on mahdollinen.
rahaa tulee valtavasti eikä sitä ole yhtään eikä mitän ole ostettu ?
aina kun kysyy että miten myyntihommat sujuu niin vastaus on että menee mahtavasti liity sinäkin mukaan, kuitenkin kaikki nämä tuntemani verkostoitsijat ovat ihan rahattomia joten miten tällaien yhtälö on mahdollinen.
rahaa tulee valtavasti eikä sitä ole yhtään eikä mitän ole ostettu ?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyseiseen alaan kuuluu se että näytetään ulospäin että menee todella hyvin. Kukapa lähtisi mukaan sellaiseen toimintaan jossa ei edes rekrytoija pärjää....
Kyllä mun kaverit tienaa verkostomarkkinoinnilla joku 500€ kuussa. Aluksi tietty kaikki lähtevät nollasta.
näyttää vahvasti ettei monikaan tienaa yhtään mitään, vaan takkiin tulee että ropisee.
kaapit näyttää kyllä olevan täynnä erilaista verkostosälää ja jutut suuria ---hyvin menee---.
nämäkin ovat olleet mukana siis jo kauan, puhutaan lähinnä kymmenistä vuosista.
sitten näillä verkostoihmisillä on sellainen "hauska" piirre myöskin että jos et osta heidän rojujaan niin alkavat sättimään ja haukkumaan, myös seläntakana paskanpuhuminen näyttää kuuluvan oleellisesti verkostomarkkinointiin.
Miten eletään 500 kuussa? Eihän sillä saa edes vuokraa maksettua.
Mikä ihmeen harhaluulo teillä on, että JOKAINEN verkostoija toimii pyaramidien parissa ja että tekee hommaa päätyökseen??? :O Aika moni verkostoi kuitenkin myös suoramyynnin ja -markkinoinnin puolella ja / tai ihan sivutoimisena, saa leipätyöstään sen mitä tarvitaan "pakollisiin menoihin" (joktut tietysti paljon enemmämnkin) ja jonka kautta kerryttää niitä eläkkeitään sun muita. Eli kyllä 500€:n lisä kuussa palkan jatkeeksi on jo aika hyvä summa kelle vaan pistettäväski johonkin lisäkivaan tai säästöön, mihin ei kaikilla välttämättä pelkkä palkka antaisi mahdollisuutta. Ja joo, turha tulla kitisemään, että just sulla on niin iso palkka muutenkin, että ei tarvitse yhtään ylimääräsitä, mutta valehtelet, jos väität, etteikö sullekin silti kelpais myös 500€ kuussa "ylimääräistä"... ;) Sellasta ihmistä ei ole viel syntynytkään, jolle ei raha kelpaa! :D
Ja mitä tulee tuohon "persaukisuuteen", niin ei se sitä välttämättä tarkoita, että vm-touhuista ei saa mitään, vaan se voi myös tarkoittaa sitä, että ihminen ei muuten osaa hoitaa raha-asioitaan ja hassaa vm:täkin saamansa rahat samantien jonnekin. Ihan kuten moni muukin "tavallinen tallaaja". Tai jos ei osaa bisneksiään hoitaa niin, että siitä jää jotain käteenkin, niin eiköhän se ole vain ja ainoastaan yksilöän vika ja tyhmyys, eikä välttämättä verkostomarkkinoinnin? Jos tavallinen yrittäjä laittaa firmansa konkurssiin, niin eiköhän siinäkin syytetä vain ja ainostaan sitä henkilö, eikä toimintatapaa? Vai oletteko koskaan kuulleet haukuttava yrittämistä, että se on huijausta, kun vain osa siinäkin pärjää ja osa menettää firmansa hyvinkin nopeasti, ei tienaa mitään, vaan on aina persauki, sun muuta skeidaa, mitä vm:ää kohtaa aina jaksetaan jauhaa.
----vaan se voi myös tarkoittaa sitä, että ihminen ei muuten osaa hoitaa raha-asioitaan ja hassaa vm:täkin saamansa rahat samantien jonnekin.----
näyttää vahvasti siltä että rahat lähinnä menee siihen vm touhuun.
kuukausittaiset pakko-ostokset on suoritettava että pysyy väleissä toisten vm häsääjien kanssa.
Älä viitsi puhua paskaa... Ei kaikissa konsepteissa ole noita pakko-ostoja ja velvoitteita ja etenkään, jos ei ole rekryjä ja kaikilla ei ole. Sanoin jo, että älkää viitsikö yleistää, vaan ottakaahan taas ensin asioista selvää, ennen kun huutelette perättömiä. Tai mainitkaa edes selvästi, mitä konseptia millonkin haukutte.
Se on kumma, että luottotiedottomia ihmisiä on pilvin pimein suomenkin maassa ilman, että he on kuulleet vm:stä yhtään mitään... Ja ihan yhtälailla joku korkeasti koulutettukin voi olla jatkuvasti pa, vaikka käy "hyvissä hommissa". Ei ne suuret tulot, mutta ne pienet menot... ;) Eli ihan turhaa liittää tätä persaukisuutta ainoastaan vm:ään.
Keksikää ensikerralla jotakin parempia provoja, jookos?
---Eli ihan turhaa liittää tätä persaukisuutta ainoastaan vm:ään. ---
totesin vaan että tuntemani verkostomarkkinoijat ovat pers aukisia vaikka myynti on hurjaa omien juttujen mukaan.
ei helevetti, oletko juntti. 500 euroo riittää esim. maksamaan mersun osamaksun.
ei helevetti hyvä lisäansio.
Vaan mikäs on se päivätyö millä sen mersun ostit?
nippeli nappeli on myös lukutaidoton tai ymmärtämätön.
Hiljaa kun mä raiskaan sua lätkyti lätkyti mutku hiljaa saatana lätkyti lätkyti uhuhuhhuuhuhväääääkiiiiiiiiiiiik
Pers aukisiakin verkostoijia on ja yleisin syy on siihen se, että he eivät ole tehneet mitään.
Minä tunnen useita verkostoijia, joilla rahahuolet ovat historiaa!