mitä väliä jos hän on homo ? Itse en ole koskaan ollut ketään vastaan, jos hän on rehellinen, fiksu, järkevä ja asiallinen tyyppi.
Jos hän on mitä on, mitä se meidän elämään vaikuttaa negatiivisesti? Eihän kenenkään yksityiselämä kuulu toisille. Sama jos toinen arvostelee sinua siksi, jos vaikka tykkäät aurajuustosta, ja toinen ei. Sama asia, vaan kyseessä sexuaalinen suuntautuminen.
Sivistysvaltion rakenteisiin kuuluu vapaus, myös suuntautumisessa. Eihän kukaan mahda mitään miksi syntyy. Sitä ei voi valita, koska synnytään sellaiseksi kuin on. Rikollisuuteen, ja omaan pahuteen kyllä voi vaikuttaa omalla asenteella, mutta on asioita joille ei mahda mitään. Sama on ihonväri, ja luonne. Ne on syntymästä tulevia asioita.
Jos Suomen presidentti hoitaa asiansa arvokkaasti ja hyvin, se on tärkeintä. Eikä se mistä hän tykkää rakkauselämässä.
Kumpi maailmaan tuo pahuutta. Diktatuuri vai homppelit?
Itse olen hetero mies, mutta olen fiksu ja arvostan kaikkia siinä miten ne kukkii. Tällä asenteella tulisi muidenkin ajatella!
T: Fiksu ihminen...
Haavisto presidentiksi vai ei ? miksi ei?
pekuli....
3
<50
Vastaukset
- Mie oon Jammuuuuu
Ennemmin kuin niinistö!
joka ei ole fiksu? - Mutta entäpä
"Missä ovat presidenttiehdokas Haaviston näytöt?"
http://ollipusa.puheenvuoro.uusisuomi.fi/94860-missä-ovat-presidenttiehdokas-haaviston-näytöt - ei nyt
Homoja edestamaan Suomea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882