Lue tätä vaaliennustetta huomiseen saakka, jotta voit antaa minulle aplodeja oikeasta
vaaliennusteesta. Toisin sanoen Sauli Niinistöstä tulee Suomen seuraava presidentti, minkä filosofiset perusteet tulevat seuraavaksi.
Nämä ei ole suinkaan Nato-vaalit, kuten monet äärivasemmistolaiset luulevat. Sitä vastoin Niinistöllä on eniten karismaa, joka ratkaisee kansan lopullisen mielipiteen äänestysluukuilla.
Jo ensimmäisellä kierroksella Sauli Niinistö tulee saamaan (myös minulta) noin 45%
äänistä, ja hyvänä kakkosena tulee olemaan Paavo Väyrynen noin 20% ääni-
määrällä.
Sitä vastoin homopekat, soinilaiset ja lipposlaiset yms. ei tule saamaan kuin alle 10%
kannatuksen ekalla kierroksella.
Lopullinen pressanvaaliennuste yhteiskuntafilosofiassa
9
63
Vastaukset
Viimen hetken ulkopoliittisia vinkkejä äänestäjille.
Kun Paavo Väyrynen oli EU-parlamentin jäsen eli meppinä, se pilasi hänen Venäjä-poli-
tiikan täysin. Toisin sanoen Väyrynen on todellisuudessa suuri Nato-fani, sillä hänellä on
porttikielto Kremliin. Ei Kremlin väki kuuntele Suomen presidenttiä enää missään
ulkopoliittisissa kysymyksissä, koska he tuntee jo minun keksimän jumalan sielunlain.
Äänestä siis Sauli Niinistöä, joka ei ole munannut itseään vielä Kremlissä!- näin on
Äänestän Paavo Väyrystä ehdottomasti. Hänestä tulee paras presidentti aikoihin!
- timeless god
Kyllä minä nauran pas kasen naurun, kun kansan kusettaja ja ulkopolitiikan suuri valehtelija Väyrynen saa vain 20% äänistä ekalla kierroksella.
--kuksaa2 -- celestial black hole-- Ja nyt minäkin lähden äänestämään Sauli Niinistöä.
- celestial black hole
Vielä ehditte äänestää Sauli Niinistön presidentiksi.
Tutkikaa ennokkoääniä ja antakaa minulle aplodeja!
Minä olen hetero ja ennustan, että homo Haaviston kannatus romahtaa vielä tänä iltana,
mikä vain lisää Niinistön kansansuosiota.- no nii
Niinistö ajaa homoille samoja oikeuksia kuin heteroille, mm. adoptio-oikeutta. Sijaiskärsijäksi joutuu lapsi. Sinäkö antaisit lapsesi homolle? Ei ole oikein.
Tältä asialta ei kannata silmiään ummistaa eikä korvia tukkia.
Suomen presidentillä ei ole niin paljon sisäpoliittista valtaa kuin sinä luulet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1483516Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.431997Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1261074
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381000- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847