ei rangaista liikennerikkomuksista, pysäköinti suojatielle, jalkakäytäville, ajo bussikaistalla, ynnä kaikki muut rikkeet, miksi ne yleensä ovat suomessa , rosvoilevat ja oksentavat suomen likaiseksi, aina kun liikenteessä näen virulaisen niin tulee mieleen että mitähän nyt on rosvottu, kenet on käännetty. On ne sellaisia rosvoja. Jotkut niitä vaan suosii ja hyyssää.
Miksi noita viirulaisia
virulaiset hirteen
460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Äläs nyt. Meidän talossa asuu virolaisia ja joka arkiaamu he lähtevät töihin klo 6.00 jälkeen. Eräs tuttavani oli jäänyt pikkubussin kanssa jumiin huonosti auratulla tiellä, niin virolainen mies oli ihan oma-aloitteisesti tullut häntä auttamaan, ei kukaan suomalainen vaikka heitä meni siitä ohi. Ei pidä yleistää siis.
Autoilutavathan ovat heillä ihan toista luokkaa kuin suomalaisilla, sen olen nähnyt kyllä. Soitan torvea kenelle tahansa hölmöilijälle joka eteeni sattuu, oli sitten Suomen tai Eestin rekkarit.
Uhhuuhhhiuuub, no jopas oli virunroisto vaatimaton, tosiasia kuitenkin on aivan muuta, rosvoja, roistoja, säännöistä piittaamattomia kuitenkin ovat, suojatielle, jalkakäytävälle pysäköinti, bussikaistalla ajo ja sumuvalot päällä.
Mihkäs ne veronsa maksaa?
Painukaa ryyssät viiittuuun!!!!!!