EI Homo presidenttiä 2012

anonymous -FI

Viime sunnuntaina katsoin presidentti peliä jossa Haavisto kiri toiselle sialle, siis mitä? Homo presidentiksi 2012. niin tietenkin jos ei halua toisella kierroksella Niininistöä äänestää eikä halua olla äänestämättä niin on ”pakko” äänestää homoa.
Ei sillä että Haavisto on erittäin pätevä poliitikko, mutta eihän homo voi olla suomen korkeimmassa virassa ja vielä sivarin käynyt no huhhuh, ja vielä mitenköhän tällaiselta ”homolta” onnistuisi edustus tehtävät maihin joissa homous on lain vastaista, entäs kun edustus tehtävissä on oltava tämä ns. ”puoliso” mukana, voi kuvitella kun homopari saapuu lentokoneella Afrikkaan millaisen vastaanoton he saavat.
Entäs kun otetaan kyseeseen presidentin toinen tärkeä tehtävä puolustusvoimien ylipäällikkönä oleminen, eli miten puolustusvoimien ylipäällikkö voi olla sivarin käynyt homo. kuikankohan moni enää kun tämä homo on presidenttinä menisi armeijaan kovinkaan vapaaehtoisesti? Onhan myös presidentin ”tehtävä” olla lapsille jonkin asteen sankari hahmo, samaistumisen kohde haluavatko ihmiset että heidän lapsensa samaistuvat homoon, niin eihän homo voi olla presidentti. Siis tiivistettynä jos Haavisto ei olisi homo hänestä olisi presidentti ainesta.

11

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdasfa

      Mitäs väliä puolisolla on? Ottakaa ihmiset selvää asioista ennenkuin teette johtopäätöksiä. Aika tarkoitushakuiselta vaikuttaa tuo kommentti.

      "Ulkopolitiikka-lehti pyysi maaliskuun lopulla neljääkymmentä ...suomalaista asiantuntijaa nimeämään ja listaamaan 10–20 tärkeintä suomalaista kansainvälistä vaikuttajaa politiikassa ja talouselämässä. Heillä tuli olla työnsä tai verkostojensa kautta poikkeuksellista vaikutusvaltaa maailmalla."

      Haavisto pääsi 12 ihmisen listalla sijalle viisi, Lipponen sijalle 12, eikä muita ehdokkaita listalla olekaan. Ykköseksi tullut rauhannobelisti Martti Ahtisaari nimesi Haaviston oman työnsä jatkajaksi.

      Sitten vielä sotilaallisista ansioista:

      "Kansanedustaja Pekka Haavisto (vihr.) on yksi niistä 159:stä, jotka saivat tänään sotilasansiomitalin. [...] Haavisto on nähnyt sodan aiheuttamaa hävitystä enemmän kuin suurin osa ammattisotilaista.... Hän johti vuosina 1999–2005 YK:n ympäristöohjelman Unepin tutkimusryhmiä muun muassa Kosovossa, Afganistanissa, Irakissa, Liberiassa, Palestiinassa ja Sudanissa. Kesällä 2005 hänet nimitettiin Euroopan unionin Sudan-erityisedustajaksi, jonka päätehtävänä oli osallistua Darfurin rauhanneuvotteluihin."
      - Uusi Suomi

      Pekka on hyvä esimerkki henkilöstä, joka vaikuttaa maailman ongelmiin niiden syntysijoilla. En lähtisi ollenkaan väittämään Häntä huonoksi ylipäälliköksi.

    • Kumiko

      Onko käynyt Suomen armeijan, mielestäni pitäis kaikilta "lakasijoilta" kieltää ylipäällikkönä olo myös rauhanaikana, vaikka tehnyt mitä maailmanrauhan edistämiseksi.

      Miten voi ihminen toimia ylipäällikkönä, jos ei itse edes ole käynyt alkuasteita?

      • kfldkfkckfk

        Kannatan. Naiset paskaduuneihin. Odottakaas hetki kun asettelen kukkahattuni...


    • asdasdad

      Se on ihan sama, ei tässä ole armeijakoulutuksesta kiinni. Tämä on kiinni siitä että -sinä- et pidä homoista. Jos yrität kieltää, huijaat vain itseäsi.

      Haavistohan on, tutkimusten mukaan, nuorten ja KORKEASTI KOULUTETTUJEN ehdokas. Myöskin samat, koulutusta saaneet ihmiset, tietävät olla pelkäämättä homoja. Ymmärtäkää, että se ei muuta ihmistä.

    • Kalaharin Konsuli

      Homo Haavisti menköön imee...... Niinistö oikea maan isä on munaa olla suomalainen kunnon mies Sauli on rautaa

    • Tottahan tämä, koska esimerkkihän se opettaa ja jne... . Toisaalta eihän auringon alla mitään uutta ole,kaikki mitä ennen on ollut niin sitä vastakin tulee olemaan. Olipahan se sitten hyvää tai pahaa. Mielestäni mm. EvLut Kirkon ongelmahan on selkärangattomuus, koska eihän se kirkon arvovaltaa romuuta jos sen ihmisissä on homoja tai lesboja, vaan siinä ettei Raamatun tekstiä oteta julkisesti esille ja lueta mitä siellä sanotaan niin homoista kuin lesboistakin ja ym..ym. Raamatussa on myöskin sanottu kansan päämiehestä ja hänen ominaisuuksistaan aika suoraan. Ei tuo teksti ole piilossa keneltäkään, vaan sen noudattamisen ja kunnioittamisen puute saa ihmiset menemään vinoon yhteiskunnalisesti ja omassa yksityiselämässään, sekä yhteiskunnan sekaisin.

      Totta on ettei kansan päämiestä tule kirota olipahan hän millainen tahansa, vaan häntä pitää kunnioittaa kuten Sanassa mainitaan, kuitenkin omantunnon vapaus on mielestäni ehdoton. Kukaan ei voi tehdä omaa tuntoaan vastaan. Koska esivaltaa ei ole muualta kuin Jumalan asettamana, Hänen sallimanaan.

      Nähtäväksi jää millaisen presidentin Suomi ansaitsee, rukoilla vaan sopii että tälläkin alueella voisi tapahtua ihmeitä......... .

      "Taottava Ijän ikuinen"

      • hei haloo oikeesti

    • usr5

      homo vastainen Venäjä...

    • hulluidiootti

      Monet näköjään vastustaa haavistoa sillä perusteella että hän on homo ja että se haittaisi suhteita afrikkaan. tuommoista on turha pelätä. Meille suomalaisille suomi on tärkeä paikka, mutta uskoisin että suurin osa afrikkalaisista ei edes varmaan tietä missä päin maailmaa suomi on ja afrikan valtion eivät taita kovin tärkeitä kauppakumppaneita suomelle olla.
      Myöskään haaviston sivarissa olo ei ole ongelma. Nykyinenkään presidentti ei ole käynyt armeijata eikä kukaan valita asiasta. En ole tilastoja tutkinut mutte uskoisin että kustakin ikäluoasta alle puolet käy armeijan. Naiset, jotkut uskonnolliset lahkot ja ahvenanmaalaiset on vapautettu asepalvluksesta. Jos joku edellä mainitun ryhmän jäsen hakisi maan johtoon, niin olisi varmaa ettette varmaan valittaisi asiasta.

    • yxsuomalainen

      Ei minkäänlaisia homoja eikä lespoja mihinkään kansakunnan julkisvirkoihin.Piste tälle vääristyneelle "Politikoimiselle" Suomessamme millään saralla.Saa hävetä silmät päästään että Suomessa vatuloidaan lämmöisillä henkilöillä ylipäätäänkään!

      • tasavavvan_vesiventti

        Tottakai tekopyhä Suomi leipoo Haavistosta pressan, että saa leveillä homopressalla. Entäs valtiovierailu Saudi-Arabiaan? Tuleeko julkisesti raipaniskuja persuuksille, ennenkuin vierailu voi alkaa?


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      50
      3334
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      549
      2060
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1937
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1578
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1508
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1386
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1297
    10. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      48
      1210
    Aihe