Älkää unohtako että olette uskovainen vähemmistö suomessa(samoin kuin muslimit)
Joten älkää ruvetko isoittelemaan tai teidät pitää pistää kuriin.
olette vaan vääräuskoisia isottelijoita jotka ette tunne jumala ollenkaan.
Teikäläisten edustajat ovat pilanneet suomen mainetta niin paljon että ettekö te voi mennä vaan takaisin maalle ja kaappeihinne ja olette vaan hissuksenne sillä emme voi sietää teitä enää, muuttakaa vaikka reservaatteihin samoin kuten saamelaiset.
Suomen kansa ei enää halua kuulla teikäläisitä tai teikäläistenne epäraamattulisia oppejanne.
Ennenkuin te Helluntalaiset rupeatte möykkämään...
9
151
Vastaukset 9
- poopo
Ylöstempauksia on tapahtunut niin runsaasti (Ilmattaren sivusto), että eiköhän
kaikki pyhällähengellä täyttyneet ole hojeltunut tuuliin ja pilviin.
Jäljelle on jäänyt tempauskelvottomat jotka kiukuttelevat ja uhkailevat, mutta
ovat vain katkeria epäonnistumisestaan. Heitä täytyy ymmärtää etteivät masennu.
Olkaamme suvaitsevaisia ja kilttejä kyseistä vähemmistöä kohtaan. - tässä totuus
Haavistolaista politiikkaa?
- <>
Olkoon suvaitsevaisuus ja kiltteys vähemmistöjä kohtaan kenen tahansa politiikkaa,
on kannattamisen arvoista.
Vihainen ja katkera ihminen on läheisilleen haitallinen. - tässä totuus
<> kirjoitti:
Olkoon suvaitsevaisuus ja kiltteys vähemmistöjä kohtaan kenen tahansa politiikkaa,
on kannattamisen arvoista.
Vihainen ja katkera ihminen on läheisilleen haitallinen.Onks toi Ev.Lut Mies suvaitsevainen ja kiltti vähemmistöjä, esim. helluntailaisia kohtaan?
Haavistolaisten "suvaitsevaisuus" on kyllä tullut esiin.
Voisiko jo alkaa puhua "Vihreästä fasismista", tai natsismista?
Teikäläisethän kopsuttelee jo ympäriinsä kuin paraskin kukkolauma, niin että rautasaappaat kalahtelee, ilmoittamassa toisinajattelijoille, että "teidät kyllä laitetaan kuriin"!
- mathetes
>Ennenkuin te Helluntalaiset rupeatte möykkämään...
Älkää unohtako että olette uskovainen vähemmistö suomessa>Teikäläisten edustajat ovat pilanneet suomen mainetta niin paljon että ettekö te voi mennä vaan takaisin maalle ja kaappeihinne ja olette vaan hissuksenne sillä emme voi sietää teitä enää, muuttakaa vaikka reservaatteihin samoin kuten saamelaisetSuomen kansa ei enää halua kuulla teikäläisitä tai teikäläistenne epäraamattulisia oppejanne. - kannattaja
Helluntailaiset ovat Kristittyjä kuten Luterilaiset kastekäytäntö on suurin ero. Lähtökohtaisesti köyhien ihmisten parissa Syntynyt koulukunta.
- kansalainen
Helluntailaiset ovat myös osa kaikista suomen kristityistä joita Suomessa on n80% koko väestöstä.
tällä näyttää olevan ainakin 2 eri kannattaja nimimerkillä kirjoittavaa ihmistä - 11111111111111111111
Ja amerikkalainen Benny Hinn on myöskin helari ja sitä uskontokunta ihannoi vaikka mies on suurimpia erheyttäjiä helarimaailmassa.
Siinä Hengenhedelmää kunnolla...Tunnetkko Jeesuksen Kristuksen henkilökohtaisenna pelastajanna?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1771610
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106832En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203608- 129581
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo60502