– Jos arvonlisäveroa ja tuloveroa ei koroteta, jäljelle jää vain pienituottoisempia veroja. Niitä korotettiin juuri, hän huomauttaa.
– Katto menojen karsimiselle tulee aikaisin, jos puolet ja puolet -periaatteesta pidetään kiinni. Siinä ollaan takalukossa, jota varmaan kukaan ei tarkoittanut.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2724354/sailas-ennakoi-saastokuuria-kertaleikkaukset-parempi-vaihtoehto-kuin-juustohoylaily
Arolisävero tarkoittaa perustarvikkeista verotusta, se on siis oikeistolla ensisijainen veron keruu lähde.
Omaisuusvero on säädetty ylärajalla 28% eikä tuloveroa voi rinnastaa veroihin joita maksetaan jo nyt alle 1100 €/kk tuloista.
Ja sehän alkaa nyt.
6
<50
Vastaukset
- Olet tyhmä
Asioista päättää valtiovarainministeri Jutta Urpilainen eli demari.
- ö..ö)
Sopimukset teki Katainen jo ennen Urpilaista eli
KOKOOMUS.
- .
Presidentiksi, pääoma.
Raha elää ja hengittää
Kansan pahoinvoinnista,
Ja rahaa pitää tahkoa presidentinkin.
Nyt ulkopolitiikan
kärkeen tarvitaan
Arvojohtaja, joka
Silmää räpäyttämättä
Luovuttaa päätösvallan
Kansainvälisille
Markkinavoimille.
Köyhät kyykkyyn.
Nääntykää töissä.
Pääministeri ja presidentti vislaa duettona
ja kansa tanssii.- .
http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=71307:haavisto-olen-yhteisellae-asialla-perussuomalaisten-kanssa-&catid=1:politiikka&Itemid=30
"– Pitää olla ehdottoman varma, että kuntauudistus ei tarkoita palvelujen leikkaamista."
"Yle kertoi maanantaina, että puheenjohtaja Timo Soini harkitsee äänestävänsä Haavistoa, ja Iltalehden mukaan myös kansanedustaja James Hirvisaari. Haavisto pohtikin pitkään omaa suhdettaan perussuomalaisiin.
Haavisto selitys on, että hän on perussuomalaisten tavoin kiinnostunut ihmisistä, jotka ovat "marginalisoitumassa".
– Tämä on paradoksi.
Haavisto sanoi tavanneensa perussuomalaisia, jotka kertovat olevansa syrjittyjä poliittisen katsomuksensa vuoksi. Vastaavia tapauksia löytyy uskontojen uhreista, hän sanoo.
"
- JK
N INKÖ
- .
Jos Niinistö valitaan alkaa Itku ja hammastenkiristys jokaiselle alle 20 000 €/ vuosi ansaitsevalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242100Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1332009Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101817Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581491Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341397Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5411142Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50992Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115936Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348921