Haavisto nuolee joka suuntaan,kohta kai ei tuomitse enää edes turkistarhausta. Sikatilojen salakuvaajat saivatkin jo Haaviston tyrmäyksen. Mielestäni sikatilojen salakuvaukset olivat tarpeen jotta eläinten kaltoinkohtelu tulee julki.
Lisäksi Haavisto nuolee kriittisesti holtittomaan maahanmuuttoon suhtautuvia,eli kalastelee PS ääniä lausumalla että sopeutumattomat lähetettäköön takaisin lähtömaahansa. Tosi humaania Pekka.
Haavistolla on salattu puoli jota pelkään,hieman kiero tyyppi.
Lisäksi Haavisto nuolee kriittisesti holtittomaan maahanmuuttoon suhtautuvia,eli kalastelee PS ääniä lausumalla että sopeutumattomat lähetettäköön takaisin lähtömaahansa. Tosi humaania Pekka.
Haavistolla on salattu puoli jota pelkään,hieman kiero tyyppi.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jenni ? tiedetään!
Hyvin suoraselkäinenhän tuo on on tuonut omat arvonsa esiin toisin , kuin tämä Niinistö joka ei puhu kuin kapulakieltä eikä sano mistään mitään varmasti ja jämerästi. Selvää kantaa ei tule mihinkään asiaan ja kaikkien lipominen ei onnistu samalla kertaa Sauliltakaan senhän näkee jo naamasta, kun lakkaa saamasta.
niinistö on vuosien saatossa tullut puppulausegeneraattori. mitään tarkoittamattomia ympäripyöreitä vastauksia kysymykseen kuin kysymykseen.
onhan se tietysti taitolaji sekin, että osaa puhua sanomatta mitään.
Vai Haavisto suoraselkäinen!!!?? Kuule, vihreät istuu hallituksessa ja hyväksytty on mm kaksi uutta ydinvoimalahanketta, Talvivaaran kaivostouhuihin ei olla puututtu, sitten juuri tuo avauksessa mainittu turkistarhaus ei paljoa vihreitä hetkauta, maksamme sakkoja siitä että meillä on metsää jne. Eli kyllä vihreiden politiikka ja tapa toimia on täysin EPÄLUOTETTAVAA jos mikä!!!! Pelkkää romanttista ajattelua ja sanoja jotka suunnattu pääasiassa cityihmisille äänien kalastamiseksi, mutta todellista taistelua "arvojen" puolesta ei näy, ei kuulu! NI !!
turkistarhauksen vastustus on kuin ampuisi itseään - ja eläimiä - jalkaan. Sen kielto olisi kaikkien vahinko.
Parannusehdotuksia se kaipaa eikä mitään hoopoja kieltoja.
Jonkun mielestä Haavisto on kiero ja joku on minun mielestä loanheittäjä
Tosiasissa Haavisto yrittää miellyttää kaikkia, eikä uskalla sanoa vastaan missään asiassa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/119617-wikileaks-vuoto-pekka-haavistosta
Haavisto on ryssinyt kaikki "rauhanturvaajatehtävänsä"
Se siitä kansainvälisyydestä. Taitaa se kansainvälisyys jäädä interrail-matkoihin haavistolla.
tuulivoimaa! Viherpiiperöt vastustavat sitä eniten :o)
Itse olen eläinrakas ja luontoa ihaileva supervihreä. En ikimaailmassa äänestäisi Haavistoa tai koko Vihreää puoluetta. heillä ei ole kuin homous mielessä, joka on vastoin kaikkia luonnonlakeja.
http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/index.htm
1. Rukous-osioon nimimerkin "Huolestunut rukoilija" viesti presidentinvaalien johdosta
Kun nyt olemme tilanteessa, jossa maatamme uhkaa todellinen vaara Jumalan rangaistuksista presidentinvaalien vuoksi, on meidän jokaisen asetuttava rukousrintamaan kansamme puolesta. Sain seuraavan viestin asiaan liittyen:
"Herra näytti rukouksessa, että vaalituloksen syynä on se, että demoninen liberalismin henki, joka on kaikkia kristillisiä arvoja vastaan, on Suomen yllä. Herra on sallinut sen varoituksena Suomelle, koska olemme erkaantuneet kauaksi Herrastamme Jeesuksesta ja Hänen Sanastaan. Pyhä Henki on kehottanut rukouksessa pyytämään Suomen kansan syntejä anteeksi ja murtamaan sen liberalismin hengen voimaa. Rukoilkaamme tämän asian puolesta ja murretaan yhdessä rukouksissa sen voimaa."
Ryhdytään tähän heti, sillä aikaa ei ole yhtään tuhlattavaksi! Kansamme on hyvin lähellä katastrofia ja hätätilaa. Herra meitä vielä armahtakoon!
Käydään myös jokainen äänestämässä Niinistöä, joka sentään noudattaa kristillisiä arvoja ja on myös tukenut taloudellisesti kirkon diakoniatyötä!
Huolestunut rukoilija