Eräs vahvimmista motivaattoreista äänestää Haavistoa on se että NRA:n paskasakki laittoi etusivulleen Niinistökehut, tuollaisten kanssa ei voi ihminen olla samaa mieltä missään asiassa.
NRA:n asehullut psykopaatit Niinistön sakissa
ääni pekalle
759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Äänestin ekalla varvilla Väyrystä. Nyt äänestän Niinistöä. Peräsuolipelleä en äänestä.
Itsekin äänestin ekalla kerralla Väyrystä. Nyt äänestän Haavistoa.
Peppukaverit on kivoja!
Te Haavistolaiset olette kaiken lisäksi vielä yksityistä aseenomistajuutta vastaan. Edustatte valtion totaalista ylivaltaa. Tässä vielä yksi syy lisää äänestää demokratian ja kapitalismin herraa, Niinistöä. Tämä edustaa todellista yksilön vapautta maassa.
Omistatko aseen esivaltaa vastaan käyttääksesi?
sakki ei ole tajunnut, sitä että Niinistön takana olevat tahot ovat juuri niitä, jotka yrittävät aseita kansalta viedä.
"HAAVISTO TOIMIESSAAN YMPÄRISTÖMINISTERINÄ PAAVO LIPPOSEN I HALLITUKSESSA
HYVÄKSYI NATURA 2000 OHJELMAN VÄÄRYYDET"
noita sivuja kun lukee, niin tulee väistämättä mieleen että poliisin kannattaisi pyytää jäsenluettelot ja vähän syynäillä noita aselupien sopivuuksia..