Olen siis syönyt samoja pillereitä jo kohta kahdeksan vuotta, eikä mitään tiputteluongelmaa tms. ole esiintynyt. Nyt jostain syystä vuoto alkoi viikko ennen pillerilistan loppumista. MIstähän voisi olla kyse? Ajattelin, voisiko kyseessä olla ihan niinkin tavallinen asia, että viimeksi söin vain yhden listan ja pidin taukoviikon, jonka jälkeen popsin nyt kolme listaa putkeen (kuten yleensä teen). Olen tehnyt näin ennenkin, eikä ongelmia ole esiintynyt, mutta voisikohan kuitenkin olla, ettei kroppa nyt oikein päässyt tahtiin mukaan? Vuoto on todella vähäistä, mutta on kuitenkin pitänyt sidettä käyttää joka päivä. Onko muilla vastaavia kokemuksia?
Ei viitsisi terkallekaan soittaa, kun tuntuu kuitenkin niin vähäpätöiseltä asialta... Niin ja lisäyksenä vielä, että mitään sellaista ei ole ollut, mikä olisi mahdollisesti voinut heikentää pillereiden tehoa; ei mitään uusia luontaistuotteita, lääkekuureja tms.
Ei viitsisi terkallekaan soittaa, kun tuntuu kuitenkin niin vähäpätöiseltä asialta... Niin ja lisäyksenä vielä, että mitään sellaista ei ole ollut, mikä olisi mahdollisesti voinut heikentää pillereiden tehoa; ei mitään uusia luontaistuotteita, lääkekuureja tms.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Todennäköisesti kolmas liuska oli nyt liikaa. Kaikki eivät pysty koskaan käyttämään niin monta liuskaa tauotta.