Ploki täysin tärviöllä

E-röökiä ja capoeiraa. Joulukuusia ja sata vuotta vanhoja palstahäitä. Nyt kyllä hävettää että tää on jäänyt näin vasemmalle kädelle. Eikä reiluimmillakaan näytä vetäneen suolta? Onko kaikki kuollu? Vai eikö riitä enää vanhojen rahat jamesoneihin? JK:ta on pakko arvostaa. Presidentit vaihtuu mutta Beatles ja JK ovat ikuisia.

13

201

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tärviöllä, ai kui? Oothan sä taas täällä, niin ja mä ;)

      • On tää kyllä niin läästsiisonia ettei mikään. Pikku tuiterissa tulee vaan niin nostalgiseks, joskus.

        No tässä kuitenkin ajankohtainen anekdootti:

        Mikä on Pekka Töpöhännän suosikki?
        - Pikkukakkonen


    • Toiminnallisestikin tuntuu tämä saitti palanneen vanhaan kunnon "ei mitään kiirettä" aikaan. Näin hitaasti toimivalla foorumilla ei taida olla tulevaisuutta?

    • Aika harvoin tulee enää tänne vilkuiltua. Oliskohan se sitten tullut palstailukiintiö täyteen kun ei tahdo millään innostua.

      • Morjens Taikis. Ei tässä kiintiöt vielä ole täynnä. Jos ja kun johonkin kerääntyy taas riittävän pöhkö ja mutkaton porukka kirjoittamaan mottipäisiä, niin se innostus löytyy sen jälkeen kyllä, jopa helposti. Luulen ma.


    • Ai, ku oli ihanaa nähä tuttuja nikkejä !! :))

      • Ziizuz Miizu! Sä henkität edelleen! Se on hyvä ja mukava asia.


      • Zone kirjoitti:

        Ziizuz Miizu! Sä henkität edelleen! Se on hyvä ja mukava asia.

        Mikäs pahan tappais ! :)) Hengis ollaan, vaikka töissä meinasin jäätyä vainaaks. :P


    • Eipä juurikaan tuu käytyä näissä s24 palveluissa nykyisellään. Kait se on joku kyllästyminen tai jotain.

      • Pitäisi koostaa arvoetäinen aivoriihi, joka kehittäisi nettipalvelun jonka rinnalla naamakirja ja wikipedia vaikuttaisi poikasten puuhastelulta.


      • Zone kirjoitti:

        Pitäisi koostaa arvoetäinen aivoriihi, joka kehittäisi nettipalvelun jonka rinnalla naamakirja ja wikipedia vaikuttaisi poikasten puuhastelulta.

        Hei sä saat kehittää semmosen Pörden kans! Oikeasti, nyt mä innostuin ihan täysillä!!!


      • pz.n kirjoitti:

        Hei sä saat kehittää semmosen Pörden kans! Oikeasti, nyt mä innostuin ihan täysillä!!!

        Ollaan huomattu sun kyvyt ja mielellämme kompataan ;)


      • pz.n kirjoitti:

        Hei sä saat kehittää semmosen Pörden kans! Oikeasti, nyt mä innostuin ihan täysillä!!!

        Voitas tehdä Zuckerbergit, pääsee pienemmällä vaivalla. Sehän nyysi idean kavereilta ja pärjää nykyään aika hyvin sen facebookinsa kanssa. Eli pidetääs silmällä hyviä ideoita surffaillessa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      189
      4255
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      95
      2793
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      146
      2299
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      86
      2260
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      40
      2195
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2027
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1871
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1859
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1846
    Aihe