Oon vetänyt naamariin Rooster booster -Sticks tehoonlisääjiä 30-60min ennen treeniä ja saman tuotemerkin -Tribulus 650mg nappeja. (neuvotaan ottamaan kolmesti päivässä).
Onko niistä mitään hyötyä oikeasti???
Palkkarina otan treenin jälkeen Fastin muscle
Rooster booster
5
635
Vastaukset
- riippa kinttu
sinähän se parhaiten tiiät ku oot ihan ite niitä vetäny.kato peiliin ja kysy itteltäs sama kysymys.jos vastaat ei niin niist ei oo hyötyy,jos kyllä niin on :))
- Kelju-K
Vastaus ei vastannut mihinkään. Peiliin katsomalla katsoja näkee mitä haluaa. Luulisi sinunlaisen filosofisen bullshitin jauhajan jo tiedostavan, että oma mielipide ei ikinä ole absoluuttinen totuus, vaan aina subjektiivinen. Tämän takia ihmiset kysyvät toisiltaan kokemuksia tuotteista ja saavat yleiskäsityksen kysyttävästä aiheesta. Tämä on tiedon jakamista ja tiedon kumuloitumista. Kun tarpeeksi samansuuntaisia kokemuksia tulee kysyjän tietoon, hän muodostaa kuvan käsiteltävästä asiasta, joka on hyväksyttävä nimenomaan sen faktan takia, että MONI ihminen on tätä mieltä. Jos ihmiset katsoisivat vain peiliin, niin jokainen vinkuva, lähinnä muovailuvahalta näyttävä, ylipainoinen, lyllertävä toukka pitäisi legginsejä keväällä. Onneksi heillä on kavereita, jotka sanovat että Hanna-Suvi-Tellervo nyt kyllä laitat ihan oikeita vaatteita päälle. Kiitän näitä ystäviä sydämeni pohjasta.
Jos ihmiset eläisivät tällaisen hemmetin diipadaapapajunköysi ft. mutumussutuksen perusteella, ei mistään tulisi mitään. Esimerkkinä "Voinko käyttää kreatiinia tämän ja tämän verran?" - joo käytä vaan jos näyttää hyvältä. Mitä helvettiä? Lisätään pari hymiötä perään ja avot, sekasotkusoppa on valmis. Näistä aineista halutaan tietoa ihan syystä. Niiden vaikutuksista halutaan tietoa ihan syystä. Nämä aineet maksavat ja kun treenataan, halutaan tuloksia. Tuloksia antavat juuri nämä aineet. Ei tässä ole kyse mistään filosofisesta humanistipellen dilemmasta, vaan raa'asta faktasta. Alkuperäinen kysyjä ei halunnut tietää mitään mistään "jos näytät omasta mielestäsi hyvältä, niin se on tärkeintä :)))))" - huuhaasta, joten älä sitä hänelle tarjoa. Nyt tiinuliinu painuu takaisin Nietschen, Descartesin ja kumppaneiden pariin, sekä jakaa filosofia neuvoja niille, jotka niitä oikeasti tarvitsevat. Eli vain kaltaisellesi sössöttäjälle, jolla ei oikeasti ole mitään sanottavaa, mutta kuitenkin pitää jotain sanoa.
Itse asiaan, Rooster Booster sisältää varsin pieniä annoksia kreatiinia (3g), beta-alamiinia (1g), tauriinia (1g) ja kofeiinia (50mg). Nämä eivät ole kauhean suuria annoksia, mutta suosittelen, että tutustut aineisiin erikseen ja opettelet niiden käyttäytymisen, sekä sivuvaikutukset. Suurimmassa osassa aineita on hyvin tärkeää muistaa järkevä/suositeltu annostus. Tribulukseen en uskalla vastata mitään, sillä en itse ole kyseistä valmistetta ikinä ottanut. Booster sticksejä vedin pari pakettia (20 annospussia), eikä kyseessä ollut mitenkään kauhean suuri ero normaaliin (lue: ilman tehonlisääjiä tehtyyn) treeniin. All in all, perusperiaatteena voisi todeta, että kreatiinia otetaan kuurina, joten ole kriittinen, jos yksi tai kaksi näytepussia ottanut ihminen toteaa ettei kyseisestä tuotteesta mitään hyötyä ole. Jos arvot menivät väärin, tai joku on eri mieltä asiasta, niin voi vapaasti korjata. Paitsi Tiinuliinu. En pidä humanisteista, vaikka filosofiaa ja psykologiaa itsekin luin.
Rooster booster kannattaa kyllä jättää väliin.
Kannattaa kokeilla itse tehä tehonlisääjät jos ei jaksa ostaa, esimerkiksi Tauriini, Arginiini, Kretaiini ja Beta Alaniini pari kofeiini tablettii nii johan potkii.
Ja jos haluut vielä paremmin potkivan nii kannattaa kattoo lisäravinteita mitkä sisältää DMAA:t eli Geranium uutetta joka myös kulkee nimella 1,3Dimethylamylamiini. Sitä löytyy monissa Mass.fi ja Fitnesstukun sivuilla olevissa tehonlisääjissä esimerkiksi Mutant Mayhen, Hemo Rage (Sisältää Huperzine A), Dark Energy, Neurocore yms. Naurettavia nimiä ja kuulostaa kun olisi ollu 15v keksimässä niitä mutta oikeasti toimivia tuotteita ja suosittelen jos esimerkiksi työt on sellasia että vie mehut treeneistä.
Se aine joka juuri hoitaa tuon piristymisen on DMAA Kofeiini yhdistelmä joka on vahva piriste, joihinki on kans lisätty Tyrosiinia joka boostaa kehon adrenaliinia ja noradrenaliinia.
Joku tulee varmasti itkemään "Eikö nuo ole vaarallisia aineita?" ei, verratkaa viinaan ja tupakkaan yms, noista tehonlisääjistä on hyötyä toisin kun viinasta ja tupakasta! =)- wing1
Onhan tuo aika jonninjoutava "vastaus" jos kysytään jostain asiasta. Itse ainakin haluaisin eri ihmisten mielipiteitä kysymykseeni. Teitä tellervo tonttuja näköjää riittää joka paikkaan.
- TomHill
http://easyflipping.net/ You made some http://handmadeseo.com/ decent points http://lynxconcept.com/ there. I looked on the internet for more info about the issue and found most individuals will go along http://ideasonpage.com/ with your views on http://my-littlesecret.com/ this website.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2732495Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."762419- 1201598
SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis91589Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis501506Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj641387- 1331359
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711250Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821049Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731029