Mitä mieltä olette...

onko maskisuoja tarpeellinen kovilla pakkasilla? Auto on VW Polo diesel.
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen sitä mieltä, että on. Moottorin tulisi saavuttaa normaali käyntilämpötila.

Äänestä

Helpottaa ehkä elämää, mutta enpä tiedä onko sinänsä tarpeellinen.

Tosin varmaan moottorikin vaikuttaa. -06 1.9 TDI golffi toimi ihan hyvin vielä --25 asteessa ja moottorikin saavutti sen 90 astetta (tai suurin piirtein, mittarin lukemaan ei kai pitäisi ihan hirveästi luottaa). Olen kyllä kuullut että uudemmat ja pienemmät kiisselit eivät lämpene yhtä hyvin.

Ja onhan se mukavaa, että lämpenee vähän nopeammin.

Äänestä

Jos SDI Polo ei lämpiä millää,mulla 92 termostaatti,1.3 pikkusyyläri, nokka tukossa, hyvä kesäauto, kuplakin oli lämpösempi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


- 30 ¤ kirjoitti:

onko maskisuoja tarpeellinen kovilla pakkasilla? Auto on VW Polo diesel.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu