Kertokaa joku hakusana miten pääsen katsomaan rintojen leikkausten,ennen ja jälkeen kuvia?käynyt kaikki läpi mitä keksin,ja harva kliniikka näytti kuvia?ja jossain englannin kielisel sivul oli että ei voi olla varmoja että olen 18v..(olen 33v) ja ihan oikein menin askel askeleelta sivulle missä neuvottiin niin?? olis kiva nähdä erillaisia tuloksia ja kuvia eri kokoisista ja erillailla laitetuista implanteista..kumminkin iso juttu..eli kuvia kiitos :) tietääkö joku? olisin kiitollinen avusta!! :) nim: 2 lasta imettänyt.. :( ja :)
rintojen suurennus leikkauksia?
2 lasta imettänyt
5212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Käy konsultaatiossa niin näet kuvia. Ei kai niitä kuvia voi tai saa laittaa näkyviin kuinka paljon tahansa. Itse en ainakaan antanut lupaa kuvieni käyttöön netissä, kun sitä tarkastuksessa kysyttiin.
"augmentation before after" -sanat syötät Googleen, niin johan tulee linkkejä ulkomaisille nettisaiteille. Suomalaisklinikoiden sivuilla on tosi harvoilla kuvia, mutta ulkomaisilla saiteilla löytyy.
Tässä mun oma suosikkini: voit etsiä kuvia käytetyn implanttikoon perusteella, tai kuppikoon muutoksen perusteella (esim. A--->C kuppi tai 300cc-350cc implantit).
http://www.implantinfo.com/photocenter/plastic_surgeons/cupsrch.aspx
Vastaavia hakusysteemejä on muillakin sivustoilla, implantinfo ei ole ainut. Mutta aloita vaikka tuolta.
hei,tietääkö kukaan oulussa onko hyviä plastiikki kirurgeja .suosituksia,hintaa /kiitos
Kannattaako etsiä sieltä plastiikkakirurgia? Jos on paikallinen kirurgi, kokemusta ei taida kertyä jos leikkaa vain jotkut rinnat vuodessa. Eri asia jos on vieraileva plastiikkakirurgi joka on saanut muualla enemmän kokemusta. Eiköhän kannattaisi miettiä matkustamista kokeneempien kirurgien luokse. Lentomatka ei maksa montaa kymppiä jos matkan pääsee varaamaan ajoissa. Etäisyyskään ei vaikuta, yleensähän implanttileikkauksesta pääsee viimeistään seuraavana päivänä kotiin (sairaalassa kannattaa olla yön yli seurannassa komplikaatioiden varalta).