Kunnia Jumalalle !!!!!!
Voittajalle Uusi nimi !!!!
Maan Presidentti ---> Sauli Niinistö !!!
Voittajalle Uusi nimi !!!!
Maan Presidentti ---> Sauli Niinistö !!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olisi voinut kuvitella että Jumala olisi antanut Sari Essayahin voittaa.
Ei se Jumala taida niin tyhmä ollakaan kuin mitä luulin.
Sinun vastausta kertoo kaikki !! Vai Jumala Tyhmä ???? hiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Onhan Jumala monellakin tapaa tyhmä.
Otetaan esimerkkinä kivekset.
Miksi Jumala laittaa niin herkät pallot kuin kivekset roikkuman kehon ulkopuolelle?
No tietenkin siitä syystä että kivesten pitää olla viileämmässä tilassa kuin kehon lämpö. Mutta onhan tämä ihan järjettömän tyhmä suunnitteluvirhe laittaa niin herkät pallot roikkumaan ilman minkäänlaista suojaa kehon ulkopuolelle. Olisivathan ne paljon paremmin turvassa kehon sisällä kuin ulkopuolella.
Jumala on nyt vaan yksinkertaisesti täysi pässi, vaika hän nyt laittoikin Sarin jäähylle ajoissa, joka oli hyvä asia.
* Ei niin, Jumala on aina ollut sitä mieltä, että mies on johtaja myös maan presidenttinä. Vaikka ei Sarissa olisi ollut mitään, että ei olisi voinut olla myös Presidentti, Jumala vaan on säätänyt toisin. Ja hyvinhän se meni Tarja Haloseltakin, kaunis kiitos hänelle, paremmin kuin monet luulivatakaan.
Jos Haavisto olisi voittanut, niin linnassa olisi ollut 2 miestä!! Jenni vie Saulia kuin mätää kukkoa, eli nainen se lopulta asiat päättää..
Mitä olen oppinut Saulia poliitikkona tuntemaan vuosien varrelta mediasta. Niin Sauli vie koko Suomea. Tosin presidentin valtaoikeuksien kaventuminen vuosien varrella vaikuttaa niin että Saulin parhaimmat puolet siinä viemisessä ei tule esiin. Mutta nähtäväksi jää kuinka Sauli pärjää ulkopolitiikassa vai viekö muut Suomea.
Eduskunta vie Suomi,, tai mitä on jäljellä.. Nyt on sitten vuorossa eduskunnan muutos ja toivottavasti sielläkin Jyrätään vastustajat,, niin että me saamme nähdä miten Suomi irtautuu EU-sta ja markka palautetaan oikeaan paikkaan. Onnellisia ne jotka on markkoja säästänyt... : )
Oli ovela temppu Jumalalta panna Niinistö pressax ettei hän voi eduskunnassa sotkea näitä suunitelmia..
Suomi ei EU:sta eroa ellei koko laiva ole uppoamassa. Se haaveemme jää toteutumatta. Ja mitä tulee eduskuntaan ei siellä mitään suurta muutosta ole odotettavissa. Ainut teoreettinen mahdollisuus on että perussuomalaiset saa yli 50 % äänistä seuraavissa eduskunta vaaleissa. Mutta se ei toteudu.
Ihmeet on ennenkin tapahtunut kun Jumala toimii !! : )
Ei Jumalaa pannut Sauli Niinistöä presidentiksi, vaan Suomen kansa valitsi Saulin presidentiksi. Savonaarolalla taas on tieto täysin tuulesta temmattua ja sairaalloisein mielikuvituksensa luomaa!
Toivottavasti savonarolalla on Saulin kuva: voi tumputtaa itsensä uneen sitä katsellessaan!
Toivottavasti Saul ei ole ennusteita Raamatusta vanhan testamenttin huonon kuninkaan,, vaan Saulista joka tuli Hyvä Paavali !!!!!!!!!!
Niinistö on Essayahia myönteisempi Palestiinan itsenäistymisen suhteen, joten Jumala valitsi Niinistön.
:O)
Hallet sille..