Ja erittäin hyvä niin.
Suomen kreationistisen roskapropagandan huuhaapalkittu sylttytehdas, antihomokampanjointia harrastava fundamentalistiskristillinen Kansanlähetys joutuu rahoittamaan tuotantonsa entistä useammin omalla varainhankinnallaan.
Ensin Helsingin ja Vantaan seurakuntayhtymät ilmoittivat lakkauttavansa tukensa SEKLille ja nyt valtio seuraa nuorisotyön tuen osalta perässä. Perusteena syrjivä kampanjointi (erityisesti Älä alistu-kampanja).
http://www.kotimaa24.fi/uutiset/kulttuuri/7365-ministeri-jatti-kaksi-ala-alistu-kampanjan-jarjestoa-tuetta
Pois vaan loputkin kreationistien julkisesta rahoituksesta! Käytännössä muuhun työhön myönnettyä rahaa valuu edelleen antitieteelliseen myyräntyöhön.
Kansanlähetys menettää tukijoitaan
6
246
Vastaukset
- Sivustahuutelija
Jumala on pitänyt ja tulee pitämään omistaan huolta. Tukien pois vetäminen pakottaa turvautumaan entistäkin enemmän Jumalaan, ja se jos jokin tuo tullessaan positiivisia tuloksia.
En oikein ymmärrä miksi vihata jotain ihmisryhmää tuolla tavalla, mutta kun näkee tätä niin on entistäkin vakuuttuneempi että seuraa oikeaa Jumalaa. Ei tälläinen vastustaminen ole luonnollista eikä järkevää.Ei tässä kukaan ihmisryhmää vihaa. Kreationismia (ja siinä sivussa lähetystyötä) minä tässä vastustan.
- Joo,..
"En oikein ymmärrä miksi vihata jotain ihmisryhmää tuolla tavalla, mutta kun näkee tätä niin on entistäkin vakuuttuneempi että seuraa oikeaa Jumalaa."
Niin, kun seuraa oikeaa Jumalaa, voi puhtain paperein sanoa jotain semmoista kuin: "En minä homoja vihaa, vihaan ainoastaan sitä millaisia he ovat, mitä he ajattelevat ja tekevät."
- Kommariko
Jaa mitähän tonkin vitun Illuminatuksen päässä liikkuu kun tollasii latelee. Ei reppana taida pystyy edes selittään kuulemiensa termien merkityksii. Senkun vaahtoo vaan. No joillekin on tärkeetä et saa osoittaa vihansa jotakuta toista päin. jos Illuminatus olis sattunu syntyyn vaik 50 vuotta sitten hän on just niitä tyyppei, jotka olis olleet ENSIMMÄISENÄ tuomitsemas homot, lesbot, kehitysopin puolustajat ym. ym. helvettiin. Kyl näit laulukuorolaisii riittää, jotka jaksaa täälläkin suomi24:ssä paapattaa mitä Iltalehdes on eilen skriivattu. Helvetti.
Hah.
Olen sinivihreä porvari ja syntynyt kohtapuoliin 50 vuotta sitten - ja tunnen asiani oikein hyvin.
- Jatkuu...
Ja suuntaus jatkuu ja onko ihme kun liikkeen pastori käyttäytyy näin herjaamalla sukulaisiaan haureellisiksi:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12218721
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751420Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2481312Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521096Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551078- 51785
- 65774
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62747Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39728Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44701- 30647