Kiviniemen mukaan Kataisen hallitus

huonoa johtamista.

halveksii kansanvaltaa vaarallisella tavalla.
Suomaaiseen demokratiaan ei kuulu vaalien siirtely vallanpitäjien päätöksillä.

Suomen kuvaehden mukaan Katainen olisi siirtämässä kuntavaalia poikkeuksella.

Kataisen politiikalle on tehtävä stoppi!!

Kataisen suosio pitäisi nyt mitata gallupeissa.

2

<50

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei haukku haavaa...

      Kunnallisbvaalit kyllä kannattaisi järjestää esimerkiksi juhannusaatoksi. Sillä silloin kansassa kyllä ääntä riittää, eikä maassa - toivottavasti - ole liukasta jäätä. Oiva keksintö Jykältä!

    • Kapuloita omiin ratt

      Eiköhän Kiviniemelle tullut nyt suurempia murheita kun Väyrynen ilmoitti haluavansa Kiviniemeksi Kiviniemen paikalle.Vanha pyrkyri kun ei malta uskoa,ettei hänen "palvelujaan" todellakaan tarvita enää.Kepu saa nyt piehtaroida omassa sopassa,minkä ikipyrkyri on sille luonut.Kepulaisista tosin suurinosa ei haluaisi puoluettaan näin ryvetettävän,eikä realisoituvan sen tosiasian miksi kansa äänesti presidentinvaaleissa taktikoiden Väyrysen ulos toiselta kierrokselta.Vain tosiuskovaiset kepupatriootit hyväksyvät epätoivoisen yrityksen vallata puolueen johtopaikat väyrysläisille.Kepun kannatus kaupungeissa näillä toimin ei tule nousemaan,mikä taas on merkki yhden asian liikkeen toiminnasta.Samantapaisella toiminnalla taas Ps on saanut kannatuksensa myös kaupukilaisilta,toisin kuin kepu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      614
      1600
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      485
      739
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      711
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      652
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      556
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      523
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe