--
hyviä pelaajia C-nuorten SM-sarjassa ? :)
13
1132
Vastaukset
- tämmöne
no , varmasti kaikkihan siellä on hyviä mutta siis jos tarkoitat niinkuin erottuvimpia pelaajia nii kyllä kärpissä ainaki tuo antti kalapudas joka siirtyi vasta tänä kautena kärppiin ja pelaa ja reenaa B junioreiden mukana mutta onhan tämä nuori tähti nähty C junnujen peleissäkin mitä olen katsonut ja tehojakin ihan mukavasti !
- drtfuhjip
Tapparan levechi anton huimat tehot ainakin !
- ufhvu
lukossa laittakaa youtubeen aleksi saarela maailman paras c junnu pelaa lukos
- ufhvu2
Itteensä täynnä!!!!!!
- rfgvb
Pekka Marjamäki Tappara
- erftgyhjnmkl
Sebastian Aho kärpät
- lol
itse asia saarela kuuluu C2 ikäluokkaan eli 97 syntynyt :)
- Keijo M.Inerva
Tapparan Alex Olkinuora valittiin C sm All-Starsiin.
- KYULLÄ
Saarela kuuluu kyllä ihan C junnujen porukkaa ja on Suomen parhaimpia 97 syntyneitä, todella lahjakas junnu joka tulee tekemään kovan uran ison meren tuolla puolen..!
Se että on c-junnuna naputellut kovat tehot ei TODELLAKAAN tarkoita sitä että tulee joskus tekemään uran NHL:ssä.
- roope.oja
Roope oja on 98 mutta pelaa C junnuissa.
- Kukanäitätietää
Yksi osu hyvin....
- gotopigo
Topias Suonpää. 2007 syntynyt ja pelaa jo ensi kaudellla c junnuissa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1482543
- 1801818
- 701637
- 921628
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91281- 80988
- 95979
- 72978
- 67891
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes188884