Oisinko ihan mieluinen paketti?

Woman*

Ihan mielenkiinnosta kyselen tällasta.. so:

Pituus 174 cm
Paino 61 kg
Rinnat 75B
Kengän koko 41

"Lievä" tiimalasivartalo.. pyöreä ja iso peppu, pitkät jalat (ja esim. hoikat sääret)
& Kroppa ei ole kyllä mikään treenattu/lihaksikas, vaan sellanen "normi" :D

Kasvot: suuret silmät (vihreät), muuten aika sopusuhtaiset kasvonpiirteet, ei lävistyksiä paitsi korvissa, valkoiset hampaat!

Lähes musta, vyötärölle asti pitkä tukka (eli aikamoinen huisku :D)

Siinä vähä kuvausta. Mitä mieltä te miehet oisitte tällasista mitoista/ominaisuuksista? Mikä hyvää :), mikä huonoa :( ?

16

349

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Goddamn

      Huh huh "siis onks mää teijän mieleen onks mää??"

      Syö pääsi pissis.

      En jaksa tollasia itseääntäynnä olevia ämmiä.

    • oh jeah baby

      Olet upea nainen!
      Tiimalasivartalo, pyöreä peppu ja hoikat sääret
      Vihreät suuret silmät hyvä
      Tukka ehkä liian pitkä mun makuun, mutta olenkin vanha guppe

      • kyselen huvikseni

        Upea ? Kerro toki, miten hoikka säärisellä voi olla iso p*rse ? Jotenkin ei vaan onnistu. Pyöreä = iso


    • OOTKO 12 VUOTIAS ?

      Ketä kiinnostaa? ai niin sua tietysti itseäsi......

    • "Lievä" tiimalasivartalo.. pyöreä ja iso peppu"

      Miinus: Olet muodoton "keppi"vartaloinen. Ei noin laihalla ole lievää tiimalasivartaloa pyöreästä ja isosta pepusta puhumattakaan. Treenaamalla ja enemmän syömällä ne voit toki saadakin.

      Plussa: Hiusten väri ja pituus

    • muutama sana

      Nuo hiukset kuulostavat kyllä aika kauheilta, mustanpuhuva väri kun ei juuri ikinä sovi kenellekään, joka ei sitä ole synnyinlahjana saanut. Tulee vaan mieleen ne wnb-eksoottiset suomineidot, jotka haluavat näyttää tekorusketuksineen ja piilolinsseineen siltä, mikä on muualla maailmassa tavallisinta. Tai mistä minä sinun kohdaltasi tiedän, en minä kuvaasi ole nähnyt.

      Itseasiassa tähän valokuva-asiaan liittyen, mielestäni kaikkiaan tällaiset kyselyt ovat aika turhia, kun sanallisen kuvauksen takana voi olla mitä tahansa huippuluokan kaunottaren ja hirviömäisen tunkiomaatuskan väliltä. Kuitenkin aika subjektiivinen kokemus kyseessä, ja samoin sanoin pystyy halutessaan kahta ääripäätä kuvaamaan. Ja uskokaa, naiset hyvät, että maailmassa on jokaiselle olemassa joku, jonka mielestä olette täydellinen paketti. Ja monta, joille olette riittävän hyvä. Ei sitä näiltä palstoilta tarvitse käydä kyselemässä.

    • pienet jalat ok

      Liian isot kaviot sulla..

    • kelpaisit varmasti.... mullekki ;-)

    • näin se on nähtävä

      Kuulkaas nyt äijänkäppänät. Nämä asiat ovat sellaisia, joille emme kukaan mitään voi. Ne ovat ne, jotka olemme syntymässämme saaneet ja olemme juuri sellaisia, joiksi meidät on luotu. Niin muuten tekin, miehet. Kuka on lyhyempi, kuka pidempi, iso luisempi, paksupäisempi. Läskejänsä voi kukin katsoa ja niille jotain voi, ei muulle.
      Ja ajatusmaailmalleen. Kuin myös, että pitää itsensä kaikin puolin siistinä ulkoisesti. Kaiken lisäksi sisäinen kauneus näkyy myös ihmisestä ja on kanssakulkijoiden havaittavissa. Että eiköhän hyväsytä toisemme ja iloita erilaisuudestamme. Turha on puuttua sellaiseen, johon kukaan ei voi vaikuttaa.

    • i'mabitch

      Oon nainen, mutta en haluaisi olla noin valtavan kokoinen. Pituutta alkaa olla enemmän kuin lyhkäsellä miehellä ja yök toi kengän koko. Näyttää varmaan aika naurettavalta. Aina kaupassa tulee katottua niitä koon 41 korkkareita ja aateltua et hyi vittu, ehkä miesten jalan koolla ei tarvis käyttää korkkareita.
      Hiukset sulla varmaan on ihan ok. Jotenkin tommoset kuvaukset kasvoista ei loppupeleissä kerro mitään. "Suuret" silmät jne.
      Ainakin itserakkaalta luonteelta vaikutat. Ja epävarmalta itsestäsi, kun tänne kirjoitat, eli se viestii siitä, että jos todella olisit kaunis, tietäisit sen eikä tarvitsisi kirjoittaa parannellusti hyviä puolia nettiin ja kysellä muilta.
      Hyvää päivänjatkoa ;D

    • ihanainen:)

      Taas tätä samaa uskomatonta bullshittiä.Olenko minä nyhyvännäköinen, kelpaanko kellekään...Ei uskoisi suakaan aikuiseksi naiseksi.Säälittää miten jollain voi olla noin huono itsetunto!Ja vieläpä typerät miehet menevät lankaan ja antavat oman kommenttina jonkun muutaman rivin perusteella...::)))

    • Haaveileva blondi

      Et ole mieluinen paketti. Minä olen kauniimpi.

    • Woman*

      Shittiäpä tää onkin? Mutta tuskin ainut oon joka tällasii kyselee ja kirjottelee tänne.Ja kyllä, myönnän et omistan helvetin paskan itsetunnon omaava 18 v-likka. Haluisin vaan jotain tietää et kelpaisinko tollasen kuvauksen perusteella kellekkää. Se on suppee, mut rehellinen silti. Vaikeahan se on sanoa tietysti kun ei ole sitä oikeaa kuvaa... mutta mielikuvitusta voi käyttää aina!

      Suuret anteeksipyyntöni kun tällaista harmia aiheutan tänne palstalle ku teitä näyttää monia ärsyttävän tälläset.

      Miks kaikki pitää ottaa nii "vakavasti?"

      • sulle ei ole ketään!

        Et ole miellyttävä paketti. Olet erittäin huomaamaton minuun verrattuna. Olen paljon seksikkäämpi, kauniimpi ja älykkäämpi kuin sinä, eikä minulla pituudestani huolimatta ole tuollaisia kaakin jalkoja. BITCH! Plus, olet pullea, ainakin näin alusaatemallin näkökulmasta.

        Menehän kotiisi laihtumaan siitä, bitch.


    • mies89

      No mulle kelpais kyllä. Tuon kuvauksen perusteella.

    • mies

      Tukkaa voisi vähän lyhentää...ei välttämättä paljoa.

      Suhteellisen laihalta vaikutat myös painon ja pituuden perusteella. Mutta rinnat kuulostavat ihan kivoilta. Pyöreä peppu on tosi kiva.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      262
      9382
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2811
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      213
      1972
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1930
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      145
      1439
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      64
      1418
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      128
      1349
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      921
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      838
    Aihe