>Näin siinä sitten kävi,Ei tullut Lapuasta osaa Ylihärmää vaan sulautetaan osaksi isoa Seinäjokea.
>Kokoomus on mielestäni Suomen tuho.
>Kekkonen ymmärsi aikanaan että Kokoomus ei ole yhteiskuntakelpoinen.
>Ikävä vaan että nyt koko Suomi on Kokoomuksen johdolla menossa täydelliseen tuhoon.
>Kokoomus on mielestäni Suomen tuho.
>Kekkonen ymmärsi aikanaan että Kokoomus ei ole yhteiskuntakelpoinen.
>Ikävä vaan että nyt koko Suomi on Kokoomuksen johdolla menossa täydelliseen tuhoon.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Vai että tuhoon menossa.
Maasta häviää tuhansia työpaikkoja tuottavasta työstä, viimeksi tänään tieto tuhannesta Salosta, ja täällä on näitä tuhon tien ennustajia. Viimeinkin ryhdytään tosissaan reivaamaan julkista hallintoa nykyajan mahdollisuuksien mukaiseen kuntoon . Laeissa luvatut palvelut saadaan ensi vuosikymmenelläkin kaikille suomalaisille yhtäläisesti ja rahan polttaminen tuottamattomaan hallintoon loppumaan. Se raha nimittäin tosi kipeästi tarvitaan niihin palveluihin.
Hyvä sikspäkki. Karavaani kulkekoon ja koirat haukkukoon, jos se helpottaa. Suosittelisin silti haukkujia liittymään parantajien ryhmään.
Sama se, mihin kuulutaan, kunhan samalla päästää eroon muutamasta "presidentintekijästä".
ÄLKÄÄ NY HULLUJA PUHUKO !
Lapua ei liity kyllä yhtään mihinkään.
tuo on vain kuntaesitys vai mikä hieno sana sillä virkkusen mukaan olikaan
vapaaehtoista , ei pakkoliitos periaatteella .
Demarileirissäkin jo natisee. Ennen hallitus kaatuu, kuin Lapua pakkoliitetään ja varsinkaan Seinäjokeen.
Silloin vasta voi olla vähän huolissaan, kun Espoo, Vantaa, Sipoo ja Kauniainen pakkoliitetään Helsinkiin ja sitä päivää ei tule.
Pöntinen, Lapualaisena pitää kyllä LAPUALAISTEN puolta, ei liitytä mihinkään. Pöntinen on seuraava kansanedustaja LAPUALTA!!!!
Lapuan Sanomien etusivun isossa jutussa ei näkynytkään Pöntisen nimeä, kun Seinäjokeen liittämisestä sanotaan kovia sanoja. Hankalaahan sillä on istua kahdella lavittalla, kun pitää yrittää turvata tulevaisuuttaan kahteen vastakkaiseen suuntaan.
Nyt pitääskin tehdä kunnon tekoja ja lehtien kysyä jokahittelta vallan olevalta, mitenkä näköövät asian. Ja kerta kaikkiaan ruveta olemaan itsenääsen Lapuan puolesta. Eikä mitään puolivillaasta selitystä lehteen vaan selvää tekstiä josta saa selvän ja jossa on selvä kanta.
ootko niin varma asiasta, omaa paikkaa pitää turvata!!!
"tuo on vain kuntaesitys vai mikä hieno sana sillä virkkusen mukaan olikaan"
Ei saa sekoittaa lapualaisia sivistyssanoilla, Seinäjoki ottaa vaan, jos osaa esittää fiksua.
Ittekkin kumminkin Niinistöä äänestit.
Jos Pöntinen lupaa rehellisesti vastustaa kuntaliitosta ja ajaa Lapuan etua, niin ääni on varma kuntavaalissa sekä jatkossa vaaleissa kuin vaaleissa.
Muuten käännytän tämän ison sukuni äänestämään Keskustaa. Näin se vain on.
Tötteröö
Älä luota henkilöön jolla on vain suuret puheet. Pitää olla jämäkkä henkilö hoitamaan asioita!
Jakkara heiluu moneen suuntaan. Luvata voi tietysti mitä vaan, käytäntö voi olla ihan muuta.
Ei ministeri Risikkokaan piitaa lapuasta mitään. Seuraavat vaalit ( Pöntinen on meirän ehdokas. äänestetään yli puolue rajoen seon lapualle eruksi ja pulinat pois )
Miten Pöntinen on Lapualle eduksi?
Tuo nimi nostaa karvat pystyyn. Toivon, että se jätettäisiin täällä mainitsematta. Pelottaa.
Ei mitenkään!
Lapualla onkin liian vähän juoppoja omasta takaa S,joki liitos tuo niitä sateliitikunnista lisää koska täällä heille on palvelut lähellä.
Olipa lapselinen analyysi ( Pistä tutti suuhun )
en ikinä äänestä pöntistä PISTE
Ei taira nämäkään asiat vaikuttaa lohen kilo hintaan!!!
Kilohinta on yhdyssana!