lapsikauppa tuplaantunut suomessa!

jjjjjfkvhbn

11

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omakotitalokylä

      - Siitä on tullut kyllä paikoin aika kova bisnes. Samalla tavalla kuin ennen oli huutolaisjärjestelmä, nyt meillä on kansainvälisiä yrityksiä, jotka tekevät rahaa sillä, että meillä on lapsia, jotka tarvitsevat apua.

      Ja kuten kaikissa "kovissa bisneksissä" korruptio rehottaa.

      Sosiaaliviranomaisia lahjomalla SOS-lapsikylä typpiset yritykset saavat lisää lapsia, joka tietää taas lisää tuloja.

      Olisi korkea aika tutkia sosiaalityöntekijöiden tilit Caymansaarilla ja Sveitsissä

      • Anonyymi

        CIA, Ukraina, Stubb...


    • Isto Hämäläinen

      Missä kohtaan asiaan liittyy lapsikauppa voisitko valaista tyhmää joka pimeällä tiellä vaeltaa ?

      • Pötti Mönni

        Ihme ja kumma en minäkään löytänyt tuosta ylhäällä olevasta mitään lapsi tai ihmiskauppaan liittyvää?

        Milloinkohan Yle tekee tuolla ajattelumallilla ohjelman esittelemällä "raiskaaja Matti Röngän" äijähän "raiskaa" kirjallisuutta roskakioskikirjoillaan ja markkinoi itseään Ylen pulpetilta


      • Anonyymi
        Pötti Mönni kirjoitti:

        Ihme ja kumma en minäkään löytänyt tuosta ylhäällä olevasta mitään lapsi tai ihmiskauppaan liittyvää?

        Milloinkohan Yle tekee tuolla ajattelumallilla ohjelman esittelemällä "raiskaaja Matti Röngän" äijähän "raiskaa" kirjallisuutta roskakioskikirjoillaan ja markkinoi itseään Ylen pulpetilta

        Kokoomus nostaa Suomen ihmiskaupalla, lapsikaupalla?

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18374728/puolivenalainen-alexander-stubb-allekirjotti-lastenryosto-huostaanotto-lain-suomeen


    • YLE INSIDER

      Ja lähteenä Yle jolle tihkuu tuomioita lähes kuukausittain valehtelusta

      http://yle-yleisradio.blogspot.com

      Muuten ette taida tietää kun viime syksynä tehtiin Ylelle logoa niin ehdotukseksi logon kanssa sloganiksi oli "Yle usko pois"

      se jotenkin sitten unohtui kokonaan graafikoilta

      • YLE INSIDER

      • Anonyymi
        YLE INSIDER kirjoitti:

        Unohtui varmaan tarkoituksella Ylen uutisten uskottavuudellakin on jo hartiat kastunu

        http://rongan-matti.blogspot.com/

        Paskakikkare Röngästä kertova artikkeli on siirtynyt uuteen osoitteeseen ja täällä:

        https://mattironka.blogspot.com/


        Teksti on pienellä siksi että pieni (pilipali) mies Rönkä ei suuria kirjaimia tarvitse


    • Hubaaaaa

      Huostaanotot ovat muuttumassa bisnekseksi.


      Hei haloo Ylen pösilö Hannele Valkeeniemi ihan samalla lailla lapsen musiikkiharrastuksesta maksaminen on bisnestä, kun vie kakaran keilaamaan ei keilarataa saa vuokralle muulla kuin rahalla sekin on muuttunut bisnekseksi. Kun lapsi sairastuu niin lääkkeet maksaa niin sepäs vasta helkutin kovaa bisnestä on kun lapsen terveydestä pitää vielä maksaakin.


      Huostaanotoista on tullut kasvubisnes


      Hei haloo taas Ylen pösilö tottahan toki huostaanotot ei ole yhtään enempää bisnestä kuin lapsen koulutus harrastukset tai terveyshuolto, niistä täytyy maksaa koska kaikki maksaa yhteiskunnassa jos et ole sitä havainnut.

      Kokeilepas vaihteeksi:
      Alkuun jätä kaikki verot maksamatta koska mielestäsi lapsen koulutus on bisnestä. Sen jälkeen lopeta lapsesi astmalääkitys koska mielestäsi lääkkeetkin on bisnestä. Ota taksi ja vie lapsesi taksilla kouluun, jätä taksimaksu maksamatta sanomalla kuskille että et maksa koska taksinkuljetukset on pisnestä. Vietä päivä lapsen kanssa koulussa ja osallistu koulun jälkeen lapsen maksulliseen vapaavalintaiseen musiikkiterapiaan sano tylysti opelle että et maksa koska vapaavalintaiset aineet on pisnestä. Sen jälkeen kaupan kautta kotiin. Lapsi ei saa tänään kotona illallista koska mielestäsi elintarviketeollisuus on pisnestä. Jätä lapsi murjottamaan huoneeseensa ja sammuta valot koska mielestäsi turha energiankäyttökin on pisnestä. Tee tätä viikon verran ja kylään tulee huostis. Ihmettele ja suorastaan huuda miksi lapsesi lähtee viranomaisten määräyksestä huostaanotettavaksi.

      Älä yritäkään ymmärtää että huostaanotoilla pyritään turvaamaan lapsen etu eikä päinvastoin. Jos et kykene ymmärtämään niin älä edes tee lapsia.


      Lapsensa menettäminen huostansa kautta voi olla kova pala mutta syytä pitäisi etsiä peilistä eikä viranomaisista. Ajokortin menettäminen rattijuopumuksen takia voi olla myös kova pala aina on tietysti syy poliisin ja yhteiskunnan joka pakotti ottamaan väkijuomaa ja tarttumaan rattiin vai?

      • hahh haaaa

        Yle on kuin pikku kakara joka kokeilee paskanjauhamisella rajojaan ennenkuin tulee näpeille ja sitten huuto on kova. Vasta riittävän kova tuomio pistää Ylellekin
        rajat


      • Anonyymi

        Tiesittekö muuten yhden asian. Huijarijärjestö Pelastakaa Lapset Ry tehtailee lapsikauppoja.

        Pelastakaa lapset harjoittaa käytännössä ihmiskauppaa se lahjoo sosiaaviranomaiset tekemään perusteettomia huostaanottoja esimerkkitapauksia poliisilla missä lapsen huostaanotto on tehty sen perusteella että naapuri on "kertonut" yskivästä lapsesta lapsen sijoitus sijaiskotiin siis ollut pelan mielivallan perusteella.


        kyse ei ole yksittäisestä tapauksesta tapauksia on sadoittain ja uusia tapauksia tihkuu poliisin tietoon nykyään jo päivittäin.



        https://www.iltalehti.fi/perhe/a/2012102216231232


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      82
      3646
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1802
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      106
      1102
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      99
      1085
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      60
      933
    6. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      165
      855
    7. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      836
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      791
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      769
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      745
    Aihe