Tähän on totuttava, että meitä kusetettiin taas raskaamman jälkeen. Kuten jo avauksessa Elop on flop sanottiin. Kai minä olen sitten stallari.
http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2012/02/1493228/ex-nokialainen-elop-romutti-nokian-kuin-tuhopolttaja
Jenkki ajaa Suomea alas
31
158
Vastaukset
- Elop on kyllä
kanadalainen. Muutenkin voisit vähän tarkistaa faktoja.
Nokia on kansainvälisessä omistuksessa, ei suomalaisessa.- Naakanketale
Ihan sama p..ska mutta eri paketissa. Asunut jenkkilässä MS:n töissä eli jenkki kuin jenkki ja Suomen syöjä aivan kuin Molotov. Vaikeaa sinun on kumota tuon linkin kirjoittajan tietoja Nokiasta.
Flop siirtää Nokian pois Suomesta eli ei ihan pikku juttu meille kenenkään muun kuin sinun mielestäsi. Kummaa kun noin kovasti puolustat Suomen vahingoittajaa. - nooh ikkn paper
Parempi sekin kuin Wallenbergien ja japanilaisten.
- se mitään
Naakanketale kirjoitti:
Ihan sama p..ska mutta eri paketissa. Asunut jenkkilässä MS:n töissä eli jenkki kuin jenkki ja Suomen syöjä aivan kuin Molotov. Vaikeaa sinun on kumota tuon linkin kirjoittajan tietoja Nokiasta.
Flop siirtää Nokian pois Suomesta eli ei ihan pikku juttu meille kenenkään muun kuin sinun mielestäsi. Kummaa kun noin kovasti puolustat Suomen vahingoittajaa.Se mitään pääkonttoria siirrä. Tuotantoa on pakkosiirtää koska aasialaiset tekee halvemmalla vaikka akut niissä kännyissä poksahteleekin sen jälkeen kun tulevat kiinalaisten "asiantuntijoiden" tehtaista ulos.
- Elop tekee
kaikkensa pitääkseen Nokian kilpailukykyisenä. Siitä hyötyy myös Suomi.
Ketaleella menee tämäkin asia yli ymmärryksen. - brodwalk diana dol
Kuka sitten ajoi Ericssonin matkapuhelintuotannon alas? Samuraitko?
- merkki-erkki
Suomi hyvin pyyhkii, poikas valveil on. Vain stallarit tykkää, että voisi mennä paremminkin. Mutta stallareista me ei illata.
- itkettää ihan tuo
Katsokaa mitä jenkki tekee Suomelle. Paljon pahempaa kuin yksikään stallari.
http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2012/03/1513374/ex-nokialainen-tulistui-jalleen-elop-tuhoaa-kaikki-nokian-kilpailuvaltit- eloppi-fani?
Jaa-a, mitäpä tuohon osaa sanoa. Nokian komento on otettu jenkkeihin eikä meillä supisuomalaisilla ole enää mitään sananvaltaa. Tehdään niinkuin herrat määräilee ja suurennetaan entisestään Flopin vuosituloja. Kyllä 8 milj. euoroa on aivan liika vähän noin viksuista päätöksistä.
- valvonta komissio
eloppi-fani? kirjoitti:
Jaa-a, mitäpä tuohon osaa sanoa. Nokian komento on otettu jenkkeihin eikä meillä supisuomalaisilla ole enää mitään sananvaltaa. Tehdään niinkuin herrat määräilee ja suurennetaan entisestään Flopin vuosituloja. Kyllä 8 milj. euoroa on aivan liika vähän noin viksuista päätöksistä.
Elop on desanttina Nokialla ,-- kyllä kattees käy ku noin epäkurantista työstä maksetaan tollasta palkka , -- tutkimus työtä on nyt jatkettava intensiivisesti.
- Nimimerkki.
Ajaa näköjään Suomi itsekin itseään alas kun ei taaskaan uskallettu laiskoilta leikata. Kokomusta-puolue on punasosialistien vanki.
- mitä mie jo sanoin
Jyrk-boy tahtoo kiihkeästi olla kalifina kalifin paikalla ja siitä hinnasta antaa sosialistien häärätä ja määrätä. Neuvostoliiton tie on Suomenkin tie. Mitä mie jo sanoin.
- jo nauru hyytyy
Entistä pahemmalta näyttää. Toimii ilmeisesti niissä nokialaisissa, jotka herra Flop tuomitsi lopetettaviksi.
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2012/03/bloomberg_nokian_uutuudet_jaavat_vaille_uutta_angry_birds_-pelia_3355135.html - ent. stallari
Nyt kaikki suomalaiset ostamaan Nokiaa, saa jo hintaan 3,13. Kohta kurssi räjähtää hintaan 100 ekua/kpl. Kunhan Elop aikansa häärää, tai sitten ei.
Ettei vaan oltaisi nyt todistamassa Nokian loppumetrejä. Päteviä sällejä nuo P-amerikkalaiset. Neukku ei tehnyt meille koskaan tuon kokoluokan vahinkoa minkä tuo muuan floppi-eloppi teki.- Oletko varmasti
entinen stallari?
"Neukku ei tehnyt meille koskaan tuon kokoluokan vahinkoa minkä tuo muuan floppi-eloppi teki. "
Tuon mukaan olet nykyinenkin.
Elop kyllä tekee parhaansa Nokian pelastamiseksi, mutta ei näy riittävän. Ainakaan vielä. - ent. stallari
Oletko varmasti kirjoitti:
entinen stallari?
"Neukku ei tehnyt meille koskaan tuon kokoluokan vahinkoa minkä tuo muuan floppi-eloppi teki. "
Tuon mukaan olet nykyinenkin.
Elop kyllä tekee parhaansa Nokian pelastamiseksi, mutta ei näy riittävän. Ainakaan vielä.Kerro minkä nimisen suuryrityksen neukku meiltä toiminnallaan tuhosi. Montakin se auttoi kyllä tilauksillaan kasvamaan mutta ilmeisesti sekin oli väärin sinun mielestäsi.
- No, voi sun!!
ent. stallari kirjoitti:
Kerro minkä nimisen suuryrityksen neukku meiltä toiminnallaan tuhosi. Montakin se auttoi kyllä tilauksillaan kasvamaan mutta ilmeisesti sekin oli väärin sinun mielestäsi.
Melkoinen joukko suuryrityksiä jouduttiin evakuoimaan ja jopa lakkauttamaan esimerkiksi 30.11. 39 alkaen.
Nimiä riittää Enso-Gutezeitista vaikkapa Starckjohanniin.
Taidat olla stallari, kun olet noin typerä? - 1+1 on kaksi
No, voi sun!! kirjoitti:
Melkoinen joukko suuryrityksiä jouduttiin evakuoimaan ja jopa lakkauttamaan esimerkiksi 30.11. 39 alkaen.
Nimiä riittää Enso-Gutezeitista vaikkapa Starckjohanniin.
Taidat olla stallari, kun olet noin typerä?"Taidat olla stallari, kun olet noin typerä?"
Taidat olla idiootti, kun olet noin ääliö :D
Jenkkihän on rinta rottingilla kehunut kuinka se kaatoi Neuvostoliiton, ja kun Neuvostoliitto kaatui, kärsi myös Suomen vielti sinne.
Mistä ihmeestä kaltaisiasi puupäitä sikiää, taidat olla 6 matikan Käteisen pikkuveli, yhtä tyhmä. - Etkö onneton
1+1 on kaksi kirjoitti:
"Taidat olla stallari, kun olet noin typerä?"
Taidat olla idiootti, kun olet noin ääliö :D
Jenkkihän on rinta rottingilla kehunut kuinka se kaatoi Neuvostoliiton, ja kun Neuvostoliitto kaatui, kärsi myös Suomen vielti sinne.
Mistä ihmeestä kaltaisiasi puupäitä sikiää, taidat olla 6 matikan Käteisen pikkuveli, yhtä tyhmä.ole kuullut Talvisodasta?
Stalin kehui Talvisodan jälkeen Leningradin alueen sähköntuotannon kaksinkertaistuneen ja sellun tuotannon nelinkertaistuneen. Tehtaat tuottivat myös ruudin valmistuksen ainesosia.
Vienti NL:on tyrehtyi jo ennen sen kaatumista. Eikä sitä jenkit kaataneet, vaan oma kansa.
Mikä panee noin valehtelemaan, stallariaateko?
- Sonera kirja
Elop teki Relanderit, molemmat zionistien talouden iskumiehiä.
- Minä Avaaja
Elop on flop, uskokaa jo. Mitä minä sanoin avauksessani, hei. Miksi meitä suomalaisia viedään aina kuin litran mittaa.
http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2012/04/1527714/cnbc-elop-kuuluisi-surkeimpien-johtajien-listalle
Eloppi tekee varmaan maailmanennätyksen jättiläisyrityksen alasajossa. Sanokaa taas minun sanoneen niin vuoden kuluttua ei Nokiaa enää ole!!! - miksei kukaan tajuu?
Kuten tuo linkki kertoo niin Microsoftilla on oma tabletti. Ilmankos herra Flop torppasi vuonna 2010 Nokian oman tabletin, joka oli jo melkein valmis. Asia on kerrottu nettisivuilla. Pitihän hänen toki ajaa MS:n etua kun on sieltä sitä varten lähetettykin.
http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2012/10/1636734/microsoftilla-yli-miljardin-markkinointikampanja---ja-talta-se-nayttaa - Entäs nyt?
"Liikevoittoa Nokialle kertyi 78 miljoonaa euroa. Vuosi sitten Nokialle jäi liikevaihdosta 252 miljoonaa euroa liikevoittoa.
Taloustiedot
Nokia Oyj
Liikevoitto oli positiivinen yllätys. Uutistoimisto Bloombergin haastattelussa 16 analyytikkoa odotti Nokian tehneen 268,5 miljoonaan euron liiketappion ilman kertaeriä. Kyseessä on analyytikoiden ennusteiden keskimmäisin luku eli mediaani.
Tulos ennen veroja ja ilman kertaluonteisia eriä oli heinä–syyskuussa vain 17 miljoonaa euroa miinuksella, kun se vuotta aiemmin oli 83 miljoonaa euroa tappiolla. "
Nokianhan piti tuhoutua palstan höpöpoikien ennusteen mukaan? - Avaaja itse
Tässä lisää tulta mu...nille, asintuntijan suulla. Tai lieneekö vain joku stallari kun arvostelee kanadalaista. Mutta laitan sen tähän silti.
http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2012/10/1640522/elopin-toiminta-nokian-johdossa-taydellinen-fiasko - surkea petos
Maailmalla peli on kovaa ja usein siellä viedään suomi-poikaa kuin pässiä narusta. Vietiin koko Nokia.
- hupijuttu melkein
Eihän meitä suomalaisia vaan taaskin ku...setettu, eihän. No eipä tietenkään, mitä nyt ohjattiin Nokia isällisesti jenkkijättiläisen puhelinosastoksi.
http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2012/10/1644974/microsoftin-ex-pomo-nokiaa-odottaa-surullinen-loppu - flop on flop
Pas..ka asian ympärillä vain sakenee. Mitä vielä löytyneekään.
http://www.mtv3.fi/uutiset/talous.shtml/2013/09/1809517/hs-nokia-antoi-vaaraa-tietoa-elopin-tj-sopimuksesta
Kuka teetti Nokian hallituksella tällaisen sopimuksen, onko siellä myyrä? - haggenguimi
Lienee tässäkin taas takana samanlainen hyväuskoisten kusetus ja vedätys kuin on tämä Nokia-case. Aina nuo läntiset "ystävämme" ovat viilaamassa meitä linssiin, rahat pois tyhmiltä mongoleilta. Löytääkö kukaan vastaavaa kusetusta ainuttakaan idän tekemänä, minulle ei tule mieleen?
http://yle.fi/uutiset/uusi_guggenheim-ehdotus_julkistetaan_tanaan_-_suora_nettilahetys/6845123 - pa.ska tässä sakenee
H auska soppa sakenee. Todistaa tietenkin siitä miten historian vankkurit ovat ajaneet Suomen ohi ja Suomi pudonnut kyydistä tien oheen, peruuttamattomasti.
http://yle.fi/uutiset/elop-soppa_sakenee_-_johtajasopimus_uusittiin_samana_paivana_kun_puhelimet_myytiin/6846757 - Anonyymi
Palstan vakipelle on kirjaillut helmikuussa 2012 jotakin näin uskomattoman hauskaa:
"Elop tekee kaikkensa pitääkseen Nokian kilpailukykyisenä. Siitä hyötyy myös Suomi. Ketaleella menee tämäkin asia yli ymmärryksen."
Kenelläkähän taas tämäkin asia on mennyt pahasti yli ymmärryksen. On se tosipelle toi vakipelle !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1541363
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39946Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38695- 14610
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26598Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 28588
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver19570Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17543