Tekeekö naisen kauneus hulluksi?

Hullaannuttaja

Kysyisin miehiltä, tekeekö naisen poikkeuksellinen kauneus miehen hulluksi?

Eräs naapurinmies, sellainen vanhempi äijä kertoi (kaiketi entisestä naisystävästään), että hänen kaikki kaverinsa olivat sanoneet hänelle heidän seurustelunsa alussa, että "Helena on niin kaunis, että sä tuut hulluksi!" Ja niin kai hän oli sitten tullutkin.

Myös oma kokemukseni on, (ja olen poikkeuksellisen kaunis nainen), että minuun ihastuneet/rakastuneet miehet menevät sekaisin ja alkavat sekoilemaan, voisi sanoa, että tulevat hulluiksi. Eräs jopa itse käytti tätä sanamuotoa kuvaillessaan tunteitaan minua kohtaan. "Olen ihan sekaisin, olen tullut hulluksi," hän sanoi.

Tekeekö naisen kauneus miehet hulluiksi? Oletko joskus tullut hulluksi naisen kauneuden takia ja miten se ilmeni?
Odotan mielenkiinnolla vastauksianne...

15

1027

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei todellakaan tee..

    • Alapää sekaisin

      Naisen kauneus tekee minut usein pähkähulluksi. Tämä ilmenee siten että alushousuni alkavat tuntua ahtailta.

    • Rottweil

      Nuorempana teki. Tämä ilmeni sillä tavalla, että en välittänyt vaika nainen oli luonteeltaan itsekäs ja ilkeä, jos hän oli poikkeuksellisen kaunis. Valitettava moni kaunis nainen on sitä. Kantapään kautta olen oppinut arvostamaan enemmän luonnetta kuin kauneutta.

    • 11

      Minulla oli nuorena hyvin kaunis tyttöystävä.
      Kiva sen kanssa oli pari vuotta lystäillä ja nautiskella, mutta siihen sitten jäi kun löysin selalisen jonka kanssa tunteen natsasi hyvin yhteen.

      Siis, kiva leikkikalu mutta se siitä, hulluksi en tullut.

    • Mies naiselle

      Kyllä se sekoittaa pääni, jos naisella on
      -kauniit nilkat ja hyvät sääret
      -sileä iho
      -ylväs ryhti
      -pilkettä silmissä
      -huumoria
      -hyvä luonne
      -hyvin hoitanut itsensä
      -älyä
      -rinnat ja peppu

      Sehän on juuri sitä kauneutta :)

    • kolmasmies1

      Mikä nyt on sitten sitä 'poikkeuksellista' kauneutta, jota kysyjä peräänkuuluttaa? Ymmärrän, että on aikaan sidottuja arvostuksia ja tietyt kriteerit kauneuskilpailuissa menestymiseksi. Kuitenkin kyse on lopulta siitä, että arvostus (ja vaikutus) on yksilöllistä. Toki hyvät kasvot ja muodot vetoavat lähes aina, luontaisista naisellisista "piirteistä" nyt puhumattakaan. Väitän kuitenkin, että nainen ei ole edes tietoinen niistä tekijöistä, jotka kaikista eniten mieheen vetoavat.
      Aika iso osa naisista kuitenkin kuuluu kauniiden luokkaan: tästä joukosta yksi voi nostaa halujensa kohteeksi aivan toiset ehdokkaat kuin joku toinen. Parhaiten kolahtavat naiset saavat toki heikoksi, sitä on aivan turha yrittää kiistää. He ovat siis subjektiivisesti kokien vastustamattomia, mutta kysyjän kuvailemaa aitoa 'sekoamista' tunne ei kuitenkaan aiheuta. Näin on asia, vaikka sellaisen naisen seurassa oleminen saakin aikaan täysin ylittämättömiä tunteita, joita mistään muusta asiasta ei voi saada. Sekoaminen on siis lähellä, mutta todellinen kynnys ei kuitenkaan ylity ;).

    • Luulen, että tekee. Muuten en voi selittää joidenkin tuttavieni naisvalintoja ja sitä, että miehet sietävät naisiltaan melkein mitä tahansa skaa.

    • No eipä tee..Itse innostun paljon enemmän aivan tavallisista hoikista henkisesti kauniista "naapurintytöistä"

    • Fdsfdlkmslkfdsfds

      Nääh. Ei se ketään hulluksi tee, vaan korkeintaan saa jo olemassolevan mielenterveydellisen ongelman provosoitua esiin omanlaisessa muodossaan.

      Kauneus tekee kyllä vaikutuksen, olen ainakin itse turhankin visuaalinen mieltymyksiltäni. Jokin realismi minussa kuitenkin pakottaa aina kysymään että onko tuossa sitten jotain enemmänkin, joka tarkoittaa lähinnä että kauneus kuitenkin pysyy karsinassaan jollain tavalla enkä anna sen leimata koko ihmistä haluttavaksi.

    • Heartwantwhatitwants

      Ei tee. Kaunis nainen ei tee hulluksi. Rakastuminen voi tehdä.

      • bellanotte

        Mä kans luulen, että on ennemminkin siitä rakastumisesta kyse. Sehän hulluks tekee. Ja miehet nyt yleensä rakastuvat kauniisiin naisiin vaikka niillä kuinka hirveä luonne olis.


    • Riippuu varmaan yksilöstä, mutta jos johonkin kokonaisuuteen enemmän tai vähemään ihastuu, niin voi enemmän tai vähemmän hullaantua, mutta en itse käyttäisi sanaa hullu.... ;P

    • runto_unkkari

      Kyllä tavallaan voi tehdä!

    • dfgggg

      Kyllä vaan, jälkikäteen vituttaa kun rahat meni.

    • vähän.sekoittaa.päätä

      kyllä tekee jos tosi kaunis ja seksikäs nainen sanoo vaikka helsingin torilla ruuhka aikaan voisitko pussata pimppiä niin kai siinä kaikkien nähden voisi pussata sitä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      99
      959
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      161
      930
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      64
      740
    4. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      26
      692
    5. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      684
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      49
      668
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      50
      638
    8. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      39
      580
    9. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      577
    10. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      572
    11. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      475
      544
    12. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      543
    13. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      541
    14. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      506
    15. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      73
      503
    16. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      493
    17. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      81
      489
    18. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      31
      475
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      471
    20. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      65
      444
    Aihe