Hei,
Tämä kuuluisi varmaan harrastuspalstalle, mutta siellä ei ollut mitään "Yleistä harrastuksista" -osiota (en ainakaan löytänyt), joten laitetaanpa sitten vaikka tänne.
Minua on mietityttänyt, että mistä voi tietää kumpi harrastuksista/kiinnostuksenkohteista olisi minulle sopivampi. Kumpikin kiinnostaa, mutta vaikuttavat minuun eri tavoin. Toinen niistä saa minut hermostuneeksi (käymään ylikierroksilla) ja jotenkin levottomaksi ja kärsimättömäksi. Toinen saa minut rauhalliseksi ja itse asiassa verenpainekin laskee. Voisin melkeen nukahtaa sen harrastuksen ääreen.
Mietin, että kumpikohan noista harrastuksista on sitten parempi, kumpikin siis kiinnostaa ja ovat mukavia. Tuntuu joskus että töissäkään ei viitsi keskittyä jos miettii sitä minun harrastusta, joka saa minut ylikierroksille. Varmaan se rauhoittava harrastus ois ainakin terveellisempi.
Ja joo, voihan sitä harrastaa kumpaakin, mutta ite tykkäisin keskittyä täysillä yhteen. Vapaa-aikaa ei kuitenkaan ole rajattomasti.
Paras harrastus?
Hullu harrastaja
1
259
Vastaukset
Poliisi vei Nissanin kilvet - se harrastustoimintaa haittaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101074
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat263593Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93521
- 26502
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43466
- 47427