Lopetin Tradolan Retard 150 mg käytön noin 3 viikkoa sitten. Käytin lääkettä n. 6 vuotta yhtäjaksoisesti. Nyt ilmaantunut ihottumalänttiä jalkoihin ei kutiavia. Yksi läntti ylävartalossa. Johtuukohan lääkkeen lopettamisesta? Onko kokemusta?
Onko tietoa tai kokemusta?
mummeli
277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
hmmmm..
en uskoisi johtuvan tuosta!
Mites tuon lääkkeen sivuvaikutukset aikoinaan sinulla?
Oliko pahoivointia?
-Itse joudun käyttämämään ja oksetus olo ihan järjetön aamulla :/
Ehkä menee ajan kanssa ohi!!
Lääkkeen sivuvaikutuksena oli koko ajan ruokahalut huonot. Syödä piti aina vähän niinkuin pakolla. Nyt ovat ruokahalut tulleet ja saa toppuutella syömistä, ettei tulisi kiloja lisää. Lääkkeen lopettamisesta on tänään kulunut 3 viikkoa. Vielä vilunväreitä ja aivastuksia tulee varsinkin illalla ja ne kuuluvat lääkkeen vieroitukseen. Hermot ovat vielä aika kireällä johtunee kai vieroitusoireista, kun käytin lääkettä 6 vuotta yhtäjaksoisesti. Haju- ja makuaistit oli lääkkeen käytön aikana huonot. Mutta kaiken kaikkiaan lääke oli hyvä kipuihini joita minulla oli enkä olisi pärjännyt ilman lääkettä. Minulla lääke määrättiin selkäsärkyyn joka johtui hermoahtaumista. Kipu säteili jalkateriin saakka. Luudutusleikkaus tehtiin kolme kuukautta sitten ja olen siitä nyt toipumassa. Minkälaisen kivunhoitoon sinulle lääke määrättiin? Jospa tästä olisi sulle apuva.