Jos joku on varmaa niin boston on tänään varmaa, tätä asiaa ei tarvitse varmaankaan kenellekkään selventää sen tarkemmin, bostonin viime yön häviöstä huolimatta se ei anna minnesotalle tänään periksi vierasottelustaan huolimatta, 22:30 Minnesota - Boston. 03:30 Winnipeg - Colorado, winnipeg on todella vahvoilla kotiareenallaan tänään. Viime yön vierasvoitto bostonista toi kanuskeille kummasti itseluottamusta ja onko tuo kummakaan, hyvin pienellä todennäköisyydellä winnipeg antaa tänään periksi coloradolle kotiareenallaan. Jetsin ketjut ovat Bogosiania vaille kunnossa, toisinkuin coloradolla joka kärsii avainhyökkääjien loukkaantumisista. 19:30 Detroit - San Jose. Detroit pitää kynsin ja hampain kiinni kotivoittoputkestaan. Ennätyshän tehtiin jo mutta uskon detroitin jatkavan unelmapeliään vielä tänäänkin, voiko punasiipien itseluottamus tästä enään kasvaa? Howardin ollessa tuvalla, kakkosmaalivahti pitää pömpelin puhtaana paineista huolimatta. Tämä peli on tiukka jos jokin, mutta uskon moottorikaupungin ottavan vielä yhden kotivoiton!
Illan kuumat kiekkorivit!
asdermaster
7207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
taidampa peesata, eilenki peesasin ja hienosti osui! laitan tuplajärjestelmällä kaikki kolme peliä.
ass blasterille tiedoksi, että mikään ei ole varmaa. jos bostoni olisi varma, sen kerroin olisi 1.00
Kertoin on suuntaa antava, mutta jääkiekkotietämys ja pitkä aikainen seuraaminen ovat scouttaamiseni pohjalla :)
eilen kiitin mut nyt morkkaan bostonin liian suuresta hehkutuksesta varsinkin kun nekään ei ollut hyvässä iskussa,mut detroit voitti mikä oli odotettavaa mut jos winnipeg häviää pysyisin pois hetken vihjeiden kanssa mutta voittaessa show on tervetullutta vaikka eihän noi mitään yllätyksiä ole osuessaankin.
itsellä NJD,Anaheim ja Vancouver.
Kyllä bostonin hehkuttaminen oli ylimainostusta joukkueen tämänhetkisen tilanteen lukuunottaen. Yllätti 2-0 peli minnesotalle. Mutta red wings ja winnipeg osuivat oikeen niinkuin ounastelin! Pahoittelut väärästä heitosta!
kiitän vaikka boston kusikin.
Kiitos. tuplalla osui! hyvät haut