Saako A. Breivik Nobelin rauhanpalkinnon?

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/02/vg_breivik_vaittaa_huijanneensa_psykiatreja_3270298.html

Norjalainen Anders Breivik todellakin huijasi porvarillisia psykiatreja. Mutta demokraattisella Venäjällä hänet olisi ammuttu jo mennä kesänä.
11141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Helppohan se on psykiatria huijata. Sinnehän mennään vaan
kertomaan ikioma tarina.
Kun ns. normaalikin ihminen huijaa jopa itseään, niin miksei
sitten asiantuntijoita.
Narsistiakin luotettavampaa huijaria saa hakea.

Äänestä

Arafat, israelin johtaja, sadat , usapressa? esimerkkien valossa voipa saadakkin
miksihän ahtisaari???

Äänestä
  • Juuri näin!
    Hyvässä seurassa hän olisi noiden herrasmiesten joukossa, mutta taitaa uhrimäärä jäädä liian pieneksi Dynamiittikeksijä-palkintoa varten?

    Äänestä

Ahtisaari ja Obama saivat myös palkinnon, koska sota ei loppunutkaan. Martti teki plveluksen CIA:lle, kun sai huumetien avattua Eurooppaan.

Äänestä

Pitäisi muutenkin määritellä,kellä on oikeanlainen mieli,jota kaikkien pitäisi olla,vasemmistolla vai oikeistolla.Tämä kahden tien taktiikka ajaa maapallon ennen pitkää täystuhoon.Seuraavia lopullisen ratkaisun tekijöitä tulee.Pitäisi todellakin määritellä,onko amerikkalainen,vapaamielinen vai vasemmistolainen ahdasmielisempi maailmankuva ainoa oikea,vältyttäisiin turhilta veriteoilta tulevaisuudessa.Varmaa on,että joku tie on oikea,mutta mikä?

Äänestä

Jos ei saa niin ainakin ehdolle.
Hänhän poisti vain tulevaisuuden kukkahattutätejä jotka raijaavat muslimeja Norjaan.
Eli kyllä, Breivik on rauhan mies hän edistää rauhaa

Äänestä

suurmies kunten HItler ja Stalin olivat. Näitä rauhanmiehiä kannattaa arvostaa.

Äänestä

Breivik on pikkunilkki verrattuna rauhannobelisti Henry Kissingeriin , joka junaili Pohjois-Vietnamin massiivisia pommituksia , yhdessä Robert McNamaran kanssa.

Äänestä
Aloittaja

No, kertokaapas pojat minulle, kuinka Breivikin tapauksessa lopulta käy? Ammutaanko
hänet, vai mitä Norjassa tapahtuu?

Äänestä
Aloittaja

lykätään vain erittäin verisiin käsiin. Kysymys kuuluukin: Ovatko Breivikin kädet RIITTÄVÄN veriset?

Sitten ehkä aikanaan, jos breivik vapautuu pikku elinkautisen jälkeen kuten suomessa on murhamiesten kohdalla tapana, perustaa "aktivistijärjestön" ja jatkaa jäsentensä avulla "maanpettureiden" harventamista muutaman tuhannen vuositahdilla.

Silloin ehkä parissakymmenessä vuodessa syntyy se potentiaali, jolla nobelinpysti käydään pokkaamassa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9517575 kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2012/02/vg_breivik_vaittaa_huijanneensa_psykiatreja_3270298.html

Norjalainen Anders Breivik todellakin huijasi porvarillisia psykiatreja. Mutta demokraattisella Venäjällä hänet olisi ammuttu jo mennä kesänä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu