Israelilaisia

vangittu Uudessa-Seelannissa "huippuammattilaiset" matkustivat varastetuilla passeilla,Israelin median mukaan kumpikin toimi Mossadin laskuun.
5212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yhdysvalloissa on viime aikoina pidätetty runsaasti esim. valkoisissa pakettiautoissa liikkuvia epäilyttäviä israelilaisia. 'Muuttomiehiä' yms.

Äänestä

kannattaisi rikospoliisin tarkastaa muutamien Suomi24 osastolla Israelin propakandaa kirjoittavien nimimerkkien taustat ja lupaasiat,SUOMI SUOMAILISILLE.

Äänestä
  • Shalomiakin jotkut syyttävät Mossadin agentiksi.

    VOI KAUHEAA!

    Antakaa nyt hyvät rakkaat demokraatit ja oikean asian puolustajat Shalom ilmi Suomen poliisille tai CIA:lle tai vaikkapa Arafatille, että saa Shalom kauhean tuomionsa ja päätyy palestiinalaiseen vankilaan tai helvettiin pää katkaistuna!

    Äänestä

ainoa vakoilua harjoitava järjestö lienee mosad? Ainakin siitä innosta päätellen miten siihen jotkut tällä palstalla suhtautuvat. Jukra kun on jännää!!!! Kimitys kuuluu tännekin asti...

Äänestä
  • Aivan samaa ajattelin eilen, kun näin tämän otsikkokirjoituksen.

    Teki mieli kirjoittaa jotain sellaista, että vaikka Uudessa Guineassa on epäilty joidenkin eurooppalaisten vakoilijoiden olevan siellä liikkeellä...Jätin kuitenkin aiheen rauhaan, mutta nyt piti vähän ihmetellä joidenkin ääretöntä kiinnostusta mihin tahansa uutiseen, joka jotenkin liittyy Israeliin.

    Mitähän sellainen kertoo kirjoittajan sielunelämästä?

    Kiinnostaisiko ketään kirjoittaa Uuden Guinean vakoiluaiheesta otsikkokirjoitusta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Agentteja kirjoitti:

vangittu Uudessa-Seelannissa "huippuammattilaiset" matkustivat varastetuilla passeilla,Israelin median mukaan kumpikin toimi Mossadin laskuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu