"Ihmiset tekevät puolueen, puolue ei tee ihmistä."
Tämän olisi Kuismankin pitänyt ymmärtää. Koko puolue oli vähän sellainen leikkipuolue jossa Kuisma rakensi puolueen ideologista selkärankaa eli harrasti älyllistä näpertelyä.
Oli puolueessa toki jotain hyvääkin, se oli reipas irtiotto suomettumisesta ja muusta sille ajalle (1990-luku) tyypillisestä ahdasmielisyydestä ja tympeydestä.
Väinö Kuisman puolue
MM
1
94
Vastaukset
- Vaahelan Ritkaaja
Kyllä! Näin on! Hyvä! Se oli erinomaisesti sanottu! Kannatetaan!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791766
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19693- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m166531Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä25497Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466