Lisätään "pakkoruotsin" opetusta!

167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mitäs tuosta.
Hurreilla on valmiit paikat opiskeluun, eikä se edes maksa heille mitään.
Nimitykset ovat jo valmiina. Syntymästään lähtien heillä on se kultainen lusikka (lue Suomalainen veronmaksaja) suussaan.

Lisäksi he voivat kohdella Suomalaisia veronmaksajia miten haluavat syyllistymättä itse rasismiin, koska vain Suomalainen voi olla rasisti heidän mielestään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AK-47 kills kirjoitti:

Auttaisikohan se tähän kielitaidottomuuteen.
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/ylioppilailla-puutetta-matematiikassa-ja-aidinkielessa/930013

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu