Pönden ajatukset

ovat lapualaista viisautta
10253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Täällä tuli yksi perhe joka ei sitten muutakkaan lapualle jos lapualaisten viisaus on tuollaista.

Äänestä
  • No, mikä esti? Meidän poppoo muutti Lapualle runsas vuosi sitten ja ennenkaikkea lapsille löytyy harrastusmahdollisuuksia. Myös meille vanhemmille, kunhan vain ehtisi. Lasten äidille yritämme järjestää vapaa-aikaa, jota hän myö käyttää harrastuuksiinsa mikäli aikaa löytyy.
    En tiedä ainakaan vielä, mikä tai kuka on pönde.
    Ainakin me olemme tyytyväisiä uudessa asunnossa.

    Äänestä

  • Ei valittaja kirjoitti:

    No, mikä esti? Meidän poppoo muutti Lapualle runsas vuosi sitten ja ennenkaikkea lapsille löytyy harrastusmahdollisuuksia. Myös meille vanhemmille, kunhan vain ehtisi. Lasten äidille yritämme järjestää vapaa-aikaa, jota hän myö käyttää harrastuuksiinsa mikäli aikaa löytyy.
    En tiedä ainakaan vielä, mikä tai kuka on pönde.
    Ainakin me olemme tyytyväisiä uudessa asunnossa.

    Tällä "eivalittajalla" ei selvästikään kaikki ole ihan kohdallaan, jos hän pystyy asumaan Lapualla runsaan vuoden tietämättä kuka on pönde.

    Äänestä

Pönde pyrkii ediskuntaan kauhavalisten avulla.
Kunatainliitos on vain henkilökohtainen ponnistuslauta eteenpäin.

Äänestä

yrittää aina voi ja siksi jää kyllä kauhavallakin jo pöntisen metkut tiedetään

Äänestä
  • Kyllä tiedetään, mutta pelkään vaan, että täällä voi olla myös tarpeeksi tyyppejä, jotka pitää sitä hyödyllisenä idioottina.

    Äänestä

  • emilzatopekki kirjoitti:

    Kyllä tiedetään, mutta pelkään vaan, että täällä voi olla myös tarpeeksi tyyppejä, jotka pitää sitä hyödyllisenä idioottina.

    Onko tosiaan sellaisiakin?

    Äänestä

Onko Böndellä ajatuksia?

Äänestä
  • Ei sitten yhtään!

    Äänestä

  • No kirjoitti:

    Ei sitten yhtään!

    Ei hätää, pian on vesipuiston avajaiset ja media paikalla. Avaus uinnin suorittaa,yllätys,yllätys uimamaisteri itse Paavo Lipponen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vetoori kirjoitti:

ovat lapualaista viisautta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu