Ei seiso miehelläni ollenkaan

Olemme olleet naimisissa 30v. Avioliitto menee muuten oikein hyvin, mutta miehelläni on erektio-ongelma. Ei kertakaikkiaan tule niin kovaksi että yhdyntä onnistuisi. Ei onnistu lomilla, ei kotona. Osaamme kyllä harrastaa seksiä kaikintavoin muuten: hyväilemällä, suuseksillä jne. Näitä "esileikkejä" teemmekin päivittäin mikä lisää rakkautta.

Erektio-ongelmaa on tutkittu työterveydessä ja lääkäri konsultoi urolologia: on saatu lääkkeitä: testosteronia ja Viagraa. Ei auta.
11449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ottaa miehen Jortikan oikeaan käsittelyy on ihme ettei rupea SEISOMAAN.

Äänestä

Höpö, höpö!

Äänestä

-> ap

No ei varmasti seiso noiden sessioiden jälkeen, ukkos on niin lukossa/kipsissä kuin vain olla voi. Hyvä kun enää sanaa suustaan saa.

Säälin äijäparkaasi, noissa "vioissa" näet 99 % on pöntön sisällä johtuen ulkopuolisista paineista yms.
Ja sinä teet näemmä kaikkesi tilanteen pahentamiseksi.

Äänestä

Jospa hänellä on salasuhde ja virtaa ei riitä molempien tyydyttämiseksi, tullut väsy.

Äänestä

Jos yrittää tavalla ja yrittää toisella tulee onnistumisen paineet. Anna olla ja jätä väliin. Älä tee siitä liian suurta numeroa, maailma ei siihen kaadu.

Äänestä

Aloittajan pitää hankkia miehelleen joku nuori ja hyvännäköinen prostituoitu. Esim. Tallinnasta tai Viipurista heitä saa edulliseen hintaan.
Voit vaikka katsella sivusta, kun miehesi panee kiihkeästi ja intohimoisesti kyseistä hutsua ja samalla voit masturboida itsellesi orgasmin.
Tämän neuvon annan sinulle perheterapeuttina.

Äänestä
  • Tai paremminkin ottaa itselleen nuori mies huolehtimaan tuon alan ongelmasta.

    Mitäs sitä kannattee edes yrittää sellaiselta jolla on sarvi jo pahasti pois
    käytöstä. Ei vanhaa miestä enää saa uuteen uskoon kun parhaat kutit
    on jo käytetty. On vain uskottava se tosiasia että kun mies vanhenee ja
    kyky vähenee ei siihen auta mikään , ei nuoret naiset eikä potenssipillerit
    ... no ehkä hetkeksi mutta mennyttä on seksin huuma
    .
    Johan se Vainion Junnukin sanoitti aikoja sitten laulun jossa todetaan
    että kun mies tulee tiettyyn ikään ei sillä pelaa mikään.

    Miehelle tulee kaikenlaiset virtsaamisvaikeudet puhumattakaan seisontaongelmista. Tiedän kokemuksesta että siinä vaiheessa
    kun joudut juoksemaan vessassa joka yö ainakin kome kertaa
    ja aina tuntuu että ei sittenkään kaikki tullut ulos.
    Kun sitten joudut höylättäväksi ja kaluasi ronkitaan , se on hirveää
    sen voin kokemuksestani sanoa.

    Ihminen vain on luotu sellaiseksi ja sen on meidän kaikkien hyväksyttävä
    että me vanhenemme ja ränsistymmy ja nuoruuden into ja kiihko
    on vain muisto.

    Äänestä

Olette jo tehneet sen, mitä lääketieteellisesti pystyy. Täältä ei tuohon ongelmaan saa vastauksia, vain häirikköjä liikkeelle. Jos ei urologi löydä fyysistä syytä ongelmaan, niin sitten lukko on psyykepuolella. Parisuhdeterapiaan kallonkutistajan juttusille mars mars.
Onko seksissä ehdottoman välttämätöntä penetraatio?
Riittäisikö korvikkeena aikuisten lelukaupan dildot?

Äänestä

jo 30 vuotta, anna miehen levätä rauhassa, älkää tehkö seksin suhteen mitään vähään aikaan. Ilmankin elää ja voi mainiosti siirtääkin ajatukset ja teot ihan muuhun. Menkää matkoille, tutustukaa erilaisiin kotiseutunne asioihin ja menkää mukaan kaikkeen ilmaiseen tarjontaan, ulkoilmakonsertit, mahdollisimman paljon ihmisten ilmoille ja seksin ajattelua lainkaan, sitten kotona voitte keskustella päivän polttavista aiheista politiikassa, mielytmykistänne erilaisiin kulttuurin asioihin, etsikää muuta yhteistä tekemistä, kullumeista ja näkemistä. Kutsukaa ystäviänne ja tuttjanne kylään luoksenne. Ei se seksi ole kuin osanen elämää, mitä jos kuulo tai näko pettäisi, tai enää ei jalat kantaisi lainkaan.
Asiat pitää nähdä oikeassa suhteessa.

Äänestä

kyl mul vaan seisoo aina.

Äänestä

Viagran avulla ei mitään normaalia, ja onko edes taris seisoa. elämä on paljon muuta kuin tuon vekottimen seisominen.
Ilamankos miesten päässä ei tunntu oikein mitään järkevää olevankaan, kun kaikki aika ja mielenkiinto on tuossa lihaspätkässä haarojen välissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiseisoei kirjoitti:

Olemme olleet naimisissa 30v. Avioliitto menee muuten oikein hyvin, mutta miehelläni on erektio-ongelma. Ei kertakaikkiaan tule niin kovaksi että yhdyntä onnistuisi. Ei onnistu lomilla, ei kotona. Osaamme kyllä harrastaa seksiä kaikintavoin muuten: hyväilemällä, suuseksillä jne. Näitä "esileikkejä" teemmekin päivittäin mikä lisää rakkautta.

Erektio-ongelmaa on tutkittu työterveydessä ja lääkäri konsultoi urolologia: on saatu lääkkeitä: testosteronia ja Viagraa. Ei auta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu