3.Maailmansota tulossa?

http://www.verkkomedia.org/


Jos tuolta katsoo uutisia niin me olemme aivan kuilunreunalla.
Onko tilanne sitten näin paha?


Suurin kysymys on
Miksi Suomenmedia pääsääntöisesti vaikeneen iranin tilanteesta?????????
14169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Israelilla on ollut kauan ydinase, eikä ole pelkoa että se uhkaisi ketään

Iran taasen on roistovaltio jolle ei pidä ydinasetta antaa.

Muutenkin tuo juutalaisten mollaaminen kuulostaa niin teiniltä joka nyt kuvittelee olevana niin uusi-natsia tai muuta lapsellista sontaa.
Vihataan juutalaisia kun hitler vihasi.

Äänestä
  • teidänkin osastolla ?

    T: HulluMari Hesp.sairaala os. 4/5

    Äänestä

Taloustilanne on sellainen että jos Korhoset ja Virtaset alkaisivat hamstraamaan perustarvikkeita sodan pelossa ja rajoittaisivat muuta kulutusta niin meille ei jäisi enää rahaa Kreikkaa rahoittaneille pankeille ja se olisi nolo tilanne.

Siksi meille ei kerrota. Kulutuksen on jatkuttava ja show must go on!

Äänestä

Tuossa Areenan videossa. Miksi Iran ei saisi hankkia ydinasetta jos sellainen maa saa joka on käyttänyt sitä ihmisiä vastaan?

Äänestä

USA eikä yksikään muu ydinasevalta ole uhonnut tuhoavansa muita maita kartalta. Siinä se vissi ero.
Siksi Suomessakaan ei anneta aseenkantolupia murhamiehille eikä rikollisille.

Äänestä
  • Suunsoitto ei oikeuta hyökkäykseen. 70- luvulla USA ja Neuvostoliitto uhkailivat toisiaan, vaikka ydinsota olisi tietänyt täystuhoa. Ainoa valtio joka sitä on käyttänyt on USA.

    Äänestä

Kysyppä isiltä tai äidiltä, ne ossa neuvoa pikkuista...

Äänestä
  • äitisi pikkareita ja tumputat, kuten kehuit kouluaikana kaverillesi ?

    Äänestä

  • Vieläkö huuhkit kirjoitti:

    äitisi pikkareita ja tumputat, kuten kehuit kouluaikana kaverillesi ?

    joooooooooooooooooooooo

    Äänestä

Jos joku vakavissaan toivoo Iranille ydinasetta niin hän on psykoottinen tai itsetuhoinen todennäköisesti molempia.

Luuserit toivoo maailmanloppua ettei kellään olisi enää mitään.

Äänestä
  • olisi hävitettävä.

    Äänestä

USA on lopetettava ja kiellettävä lailla.

Äänestä

Kyllä se sota varmasti jossain vaiheessa tulee, sehän on väistämätöntä nykymenolla. Täytyy vaan toivoa ettei tapahdu mitään lopullista ratkaisua ainakaan kovin lähellä Suomea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


näin kirjoitti:

http://www.verkkomedia.org/


Jos tuolta katsoo uutisia niin me olemme aivan kuilunreunalla.
Onko tilanne sitten näin paha?


Suurin kysymys on
Miksi Suomenmedia pääsääntöisesti vaikeneen iranin tilanteesta?????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu