Selittäkää, feministit

Asiakas vainen.

"Prostituutio Suomessa on väkivaltaista ja heikossa asemassa olevien naisten hyväksikäyttö räikeää. Ihmiskauppaa on arvioitua enemmän. Koska ihmiskaupan uhrit ja hyväksikäytön uhreja on vaikeata tunnistaa, tulisi seksin osto kieltää", sanoo Biaudet.

Vaikka vaalit ovat jo ohi, jäi tämä lausunto askarruttamaan, koska toimittajatkaan eivät siihen puuttuneet. Mitä tämä väkivaltaisuus prostituutiossa oikein tarkoittaa ja millä perusteella tähän on päädytty? Millä tavalla hyvin ansaitseva prostituoitu on heikossa asemassa ja keneen verrattuna?

4

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laajaa

      Raamattu sanoo että me olemme kaikki tehneet syntiä ja olemme Jumalan kirkkautta vailla.
      Syntiä on se, että rikkoo Jumalaa vastaan tarkoittamalla haureutta, ja että jos edes jo katsookaan himoiten naista.

      Mikä pelastaisi meidät tästä synnistä, joka on kuin syöpä joka tuhoaa ihmisiä ja ihmiskuntaa?

      Sinut voi pelastaa vain Jeesus. Hän kärsi sinun vuoksesi ristillä, kuoli sinun tähtesi ja kantoi kaikki pahat tekosi.
      Ihminen ei itse pystyisi kestämään syntiensä seurauksia.

      Jos ajattelet, etten vastannut kysymykseesi, tulet huomaamaan että vastasin siihen laajemmin kuin kysymyksesi velvoittaisi. Kiitos tästä mahdollisuudesta, vaikka en olekaan feministi, vaan aviomiestäni kunnioittava nainen. Onnellinen nainen.

    • Jumalan Enkeli

      Saahan syntiä tehdä, kun muistaa rukoilla synnit anteeksi. Minun tosin ei tarvitse, kun en syntiä tee. Pientä huarissa käyntiä ei lasketa, siitä on sovittu Jeesuksen kanssa.

    • Tietoa janoan.

      Ei tule feministeiltä vastausta tähän väkivalta-asiaan.

      Kertokaa nyt: montako tapettua/pahoinpideltyä prostituoitua poliisi korjaa talteen kuukausittain? Täytyyhän niitä olla paljon, kun näinkin korkealla taholla ongelma on tiedossa.

    • Ministeritasoa

      Vampyyritkin pitää kieltää. Niiden uhreja on vaikeaa löytää ja tunnistaa, mutta juuri siksi vampyyrit ovatkin niin salakavalan vaarallisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1218
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      120
      1071
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      134
      959
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      802
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      302
      772
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      686
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      579
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      514
    Aihe